Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 21.maijs  


Cēsu muzeja priekšmetiem - jauni aizbildņi

Atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, 18.maijā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā akcijas „Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” ietvaros tika parakstīti jauni aizbildnības līgumi, kas paredz aizbildnības uzņemšanos par kādu no muzeja priekšmetiem.

 

Šogad trīs unikāli muzeja priekšmeti ieguvuši aizbildņus. Kādreizējā Nītaures iedzīvotāja, tagad Cēsu pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Karlsberga uzņēmās aizbildnību par 830 Nītaures depozīta monētām. 16. un 17.gadsimta sākumā kaltās monētas, kuras tagad nepieciešams atbrīvot no sūbējuma un patinas kārtas, atrastas tieši pirms 40 gadiem purva malā, 20-30 cm dziļumā, četrus kilometrus no Nītaures centra.

 

Savukārt, Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos Linda Sala parakstīja Aizbildnības līgumu Nr.32, uzņemoties rūpes par 19.gadsimtā radīto polifonu. Tas muzeja krājumā nonācis 1958.gadā ar nosaukumu „mūzikas kaste”, kurai tagad nepieciešams veikt virsējā vāka restaurāciju.

 

Savukārt, Cēsu pilsētas dome uzņēmās aizbildnību par vienu no unikālākajiem Cēsu vēstures un mākslas muzeja krājuma priekšmetiem - Krievijas ķeizarienes Katrīnas II privilēģiju. Balstoties uz šo dokumentu, 1766.gadā Katrīna II ar savu parakstu Cēsu pilsētai no jauna apstiprināja visas tai piederošās privilēģijas. Pēc dokumenta restaurācijas tas būs viens no galvenajiem Cēsu Vēstures un mākslas muzeja jaunās ekspozīcijas eksponātiem.

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kur notiek šāda unikāla akcija. Tā tika aizsākta 2003. gadā, un uz muzeju atvedusi arvien jaunus cēsniekus, kuri vēlas līdzdarboties krājuma saglabāšanā un popularizēšanā.  

 

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr.: 64127755, mob.tel. 26666365

E-pasts: linda.sala@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv