Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 21.maijs  


Cēsu pārstāvji piedalījās Hanzas dienā Rīgā

19. maijā Starptautiskajā Hanzas savienības dienā Rīgā notika Amatu ielas svētkus, kuros piedalījās arī Cēsu amatnieki, deju kolektīvs un Cēsu Tūrisma informācijas centra pārstāvji.

 

Cēsnieki līdzi aizveduši bija Cēsu Kultūras un Tūrisma centra Tautas deju ansambļa „Raitais solis” dejotājus. Amata prasmes klātesošajiem rādīja rotkalis Daumants Kalniņš, bet aušanas iemaņas demonstrēja audēja, aušanas darbnīcas „Vēverīšas” saimniece Dagnija Kupče.

 

„Lai arī Cēsis tika pārstāvētas ne tik kuplā pulciņā kā citas pilsētas, tomēr mūsu amatmeistari uzpelnījās uzmanību ar to, ka savas prasmes rādīja klātienē,” par pasākumu stāsta Andra Magone, Cēsu Tūrisma informācijas centra vadītāja un piezīmē, ka arī deju kolektīva „Raitais solis” priekšnesums izpelnījās viesu un citu dejotāju atzinību ar precīzu dejas tehnikas izpildījumu.

 

 *Hanzas savienība tika dibināta  12 gs. Vācijā, Reinas apgabalā. Tā ātri pārauga starptautiskā tirdzniecības organizācijā ar ievērojamu politisko un ekonomisko ietekmi. Hanzas savienība dominēja Ziemeļeiropā apmēram 500 gadus un ārpus Vācijas izplatījās Anglijā, Skandināvijas valstīs, Krievijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Nīderlandē un Beļģijā. No 14. – 16. gs. Cēsis ir Hanzas savienības locekle un arī šobrīd pilsēta ietilps Hanzas savienības pilsētu skaitā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636,28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv