Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 21.jūnijs  


Cēsīs jaunietes apgūst viduslaiku šūšanas prasmi

Ceturtdien, 21.jūnijā Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” telpās norisinājās praktiska šūšanas nodarbība, kurā Cēsu pils kompleksa jaunās gides apguva viduslaikiem raksturīgās šūšanas metodes. Pirms pusotra gada apgūstot seno šūšanas prasmi seminārā pie Eiropas mēroga ekspertes viduslaiku tērpu rekonstruēšanā Katarīnas Oksenas, šuvēja Rudīte Platā šodien savas amata prasmes nodeva tālāk Cēsu jaunietēm.

 

Nodarbības laikā meitenes iemācījās dažādus dūrienus un pogu izšūšanas tehniku, tādējādi apgūstot pašus pamatus seno tērpu darināšanas arodā. Jauniegūtās izšūšanas prasmes gides varēs izmantot un attīstīt arī kā atraktīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, strādājot pils kompleksā.  

 

„Šādas apmācības mērķis ir nodot tālāk praktiskās zināšanas jaunajiem gidiem. Svarīgi, lai valkājot autentiskus, pēc viduslaiku tradīcijām darinātus tērpus, gidi apzinātos to vērtību un nozīmi un varētu par to pastāstīt arī pils kompleksa apmeklētājiem. Pils kompleksa gidu-aktieru tērpi ir unikāls roku darbs, kas ikdienā tiek intensīvi valkāts, nevis glabāts „aiz stikla”. Tērpi novalkājas un plīst, līdzīgi kā tas noticis arī senatnē. Līdz ar to ir būtiski, lai nepieciešamības gadījumā arī paši tērpu valkātāji varētu veikt kvalitatīvu sava tērpa remontu,” skaidroja nodarbības organizators, galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš.

 

Atgādinām, ka 2005.gada decembrī Vidzemes Vēstures un tūrisma centrā norisinājās nedēļu ilgs šūšanas apmācības seminārs, kura laikā 7 Cēsu rajona šuvējas apguva vēlo viduslaiku tērpu darināšanas prasmes pie Eiropas mēroga ekspertes viduslaiku tērpu rekonstruēšanā Katarīnas Oksenas no Dānijas. Semināra laikā tika izgatavoti četri 16.gs. sākuma tērpi Vidzemes Vēstures un tūrisma centra teatralizēto ekskursiju nodrošināšanai. Kopš tā laika aģentūrai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar šuvēju Rudīti Plato, kura autentiskā manierē joprojām gatavo vēlo viduslaiku tērpus Cēsu pils kompleksa gidiem.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv