Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 21.jūnijs  


1.jūlijā Pils dārzā skanēs muzikālā "Imkas sapņu grāmata"

1.jūlijā Cēsis sveiks komponistu Imantu Kalniņu ar īpašu bērnu mūzikas koncertu Pils dārzā „Imkas sapņu grāmata”, kurā kopā ar Cēsu bērniem un jauniešiem muzicēs Rēzija Kalniņa un Marts Kristiāns Kalniņš. Koncerta sākums plkst.21:00

 

Koncertā skanēs komponista dziesmas, kas rakstītas animācijas, mākslas filmām un bērnu teātra izrādēm. Izgaismotās viduslaiku pils fonā uz brīvdabas skatuve Pils dārzā - Cēsu, Stalbes, Priekuļu un Vecpiebalgas bērni, izdziedās skaistākās dziesmas par princesēm, prinčiem, puķēm un sapņiem. Koncerts veidots ar domu, lai jaunākā paaudze iepazīst skaistās dziesmas tieši tāpat, kā tās iemīļojusi cēsnieku vidējā paaudze.

 

Cēsu Kultūras centrs nodaļas vadītāja, atbildīgā par pasākumu Cēsīs - Ruta Krastiņa novēl cēsniekiem un viesiem novērtēt šo skaisto dāvanu, un rast iespēju apmeklēt koncertu. Ruta Krastiņa izsaka cerību, ka Cēsu radošo spēku dāvana gandarījumu sniegs ne tikai klausītājiem, dalībniekiem, bet arī pašam komponistam Imantam Kalniņam.

 

Kopā ar bērniem muzikālo pavadījumu spēlēs Vidzemes kamerorķestris, kura mākslinieciskais vadītājs, diriģents Andris Veismanis atklāj, ka koncerts ir atbildīgs uzdevums pašiem dalībniekiem, jo izdziedāt melodiskās un virtuozās Imanta Kalniņa dziesmas orķestra pavadībā jaunajiem solistiem nebūt nav tik viegli. „Imanta Kalniņa dziesmas man vairāk saistās ar bērnības noskaņām un vedina uz nelielu melanholiju,” saka Andris Veismanis un atzīst, ka vēlēšanās vēlreiz izbaudīt bērnības skaistākās melodijas ir bijusi laba motivācija lai kopā ar Vidzemes jaunajiem talantiem piedalītos koncerta veidošanā. Jāpiebilst, ka Vidzemes kamerorķestris Cēsīs muzicēs arī Mākslas festivāla Cēsis 2011 ietvaros 29.jūlijā un 6.augustā, savukārt 20.augustā kuplinās Rīgas svētkus muzicējot kopā ar Latvijas Nacionālo operas namu un izcilākajiem Latvijas solistiem.

 

Jūlijs Cēsīs iezīmēts Imanta Kalniņa jubilejas zīmē, jo 2.jūlijā plkst.20:00, Cēsu Pils parka estrādē, vienlaicīgi suminot komponistu 70. dzimšanas dienā, un piedāvājot trīs dažādas dziesmu programmas, kuras vienos ne vien piederība Imantam Kalniņam, bet arī plašs izpildītāju un viesu sastāvs - skanēs Imandienas.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā no 27.jūnija Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9). Biļetes cena: Ls 2, - ; Ls 1, - ( skolēniem, pensionāriem)

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv