Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 21.jūnijs  


Ķīnas žurnālisti filmē un fotografē Cēsis

Trešdien 20.jūnijā  Cēsīs ieradās Ķīnas žurnālistu grupa, lai sagatavotu apjomīgu foto un videomateriālu  par mūsu pilsētu. Žurnālistu vizīti rīkoja Latvijas – Ķīnas Biznesa padome un ir paredzēts ka medijs „China Daily”  veidos speciālu mājas lapu ar informatīvo materiālu par trim Baltijas valstīm.

   Cēsīs Ķīnas žurnālisti apmeklēja aušanas darbnīcas „ Vēverīšas”, kur Dagnija Kupče viņus iepazīstināja ar latviešu tautas tērpu darināšanu. „ Vinetas un Allas kārumlādē” viesi aizrautīgi interesējās par mūsu konditoru meistarstiķiem, bet Pils dārzā Ieva Kalniņa Matute žurnālistiem rādīja seno maizes cepšanas rituālu. Ķīnas viesi tikās ar Cēsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu un devās ekskursijā pa Cēsu vecpilsētu.

  Kā pēc vizītes atzina Cēsu Tūrisma informācijas centra vadītāja Andra Magone, viesi interesējās gan par tūrisma iespējām, gan par mazā un vidējā biznesa attīstību Cēsu novadā. Viņi bija patiesi pārsteigti par mūsu radošo pieeju vēsturisko notikumu atainošanā, kā arī vēlmi un prasmi saglabāt un kopt tautas tradīcijas. Lai arī Cēsīs tika sagatavots ļoti bagātīgs foto un videomateriālu klāsts, Ķīnas žurnālisti solījās braukt atkal un gatavot jaunus sižetus.

  Katrā ziņā, ja Cēsīs tapušie materiāli ieinteresēs Ķīnas tūristus, mūsu tūrisma uzņēmējiem būs steidzami jādomā par ļoti lielu viesnīcu būvniecību.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv