Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2019.gada 15.decembris   Vārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 21.jūnijs  


Baltijas jaunsargi diskutē ar Aizsardzības ministru un ASV vēstnieci

Ceturtdien, 21. jūnijā, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā norisinājās Baltijas jaunsargu nometnes „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem” politiskā diskusija. Tajā kā eksperti piedalījās Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere, Konrāda Adenauera Fonda Baltijas biroja direktors Andreas M. Kleins, kā arī Cēsu novada domes deputāte Inese Suija – Markova.

 

Pasākumu atklāja A. Pabriks, atzīmējot Cēsis kā simboliski ļoti piemērotu vietu Baltijas jaunsargu nometnei. Cēsīs ir risinājušies vēsturiski svarīgi notikumi - Latvijas Neatkarības cīņas, kurās plecu pie pleca cīnījušies latvieši un igauņi. „Vēsture ir pierādījusi, ka latvieši prot labi sadarboties ar kaimiņiem – igauņiem un lietuviešiem, un mums jāturpina strādāt kopā arī nākotnē”, uzsvēra A. Pabriks. Par piemēru šodienas sadarbībai aizsardzības jomā, aizsardzības ministrs jaunsargiem minēja Baltijas vienoto jūras un gaisa aizsardzības sistēmu.

 

Andreas Kleins savā runā aicināja jauniešus novērtēt brīvību, kurā viņi ir dzimuši un saprast to, ka pirms tam pasaule bija pavisam citādāka. A. Kleins atgādināja, ka ne tikai Baltijas valstu sadarbībā ir spēks, bet arī Baltijas jūras reģions top par nozīmīgu un vienotu centru, kas paver vēl plašākas sadarbības iespējas.

 

Pasākuma raksturu mainīja Dž. Gārbere, kas savā runā aktīvi iesaistīja arī jaunsargus, jautājot par NATO un ES nozīmību un pārbaudot jauniešu zināšanas saistībā ar ASV starptautisko sadarbību. „Labākais veids, kā stāties pretī izaicinājumiem un problēmām, ir sadarboties ar partneriem”, uzsvēra vēstniece, noslēdzot savu runu.

 

Pasākuma otrajā daļā jauniešiem bija iespēja uzdot jautājumus klātesošajiem ekspertiem. Jaunsargi interesējās par dažādām tēmām, sākot no Krievijas un ASV politiskajām attiecībām, jaunsargu kustībām Vācijā un ASV un beidzot ar Dž. Gārberes iespaidiem par Latviju un latviešiem. Uz jautājumu par latviešu valodas mācīšanos, vēstniece nodemonstrēja savas valodas zināšanas, atbildot latviski, ka valoda esot ļoti grūta, salīdzinot ar angļu valodu. 

 

Politiskās diskusijas noslēgumā eksperti jauniešiem novēlēja veiksmi nometnē, stiprināt Baltijas valstu draudzību, jautru vasaru, kā arī nekad nepadoties grūtībās.

 

Jau ziņots, ka Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija no 18.jūnija līdz 22.jūnijam atpūtas un sporta bāzē "Pipariņi", Cēsīs un tās tuvākajā Gaujas Nacionālā parka teritorijā organizē vasaras nometni jaunsargu organizācijām no Baltijas valstīm - "Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem". Nometnē piedalās 126 pusaudži un jaunieši vecumā no 14 - 17 gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv