Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 21.jūnijs  


3.jūlijā ar vienīgo koncertu Latvijā Cēsu estrādē uzstāsies Filadelfijas zēnu koris

Amerikas dziesmu vēstnieku vienīgais koncerts Latvijā

„Zēnu koris, kas aizrauj elpu! Absolūti brīnišķīgs!” (Labrīt, Amerika!, ABC TV)

Slavens ar iespaidīgu muzikalitāti, inteliģenci un mūzikas interpretācijas spēju, saņemis Grammy nominācijas un Emmy (ASV televīzijas) balvu laureāts Filadelfijas zēnu koris (Philadelphia Boys Choir & Chorale) ar augsti profesionālām koncertiem un izrādēm ir radījis pielūdzējus visā pasaulē. No 28. jūnija līdz 9.jūlijam koris pasniegs savu dziesmu dāvanu Baltijai un Somijai. 

3. jūlijā, plkst. 18:00 uzstāsies Cēsu pils parka estrādē. Koncertā Filadelfijas zēni un vīri izpildīs klasiskās un garīgās mūzikas skaņdarbus, skanēs F. Šūberta mesa, Paula Mealora Ubi Caritas L. Bēthovena sonātes Pathetique aranžējums, kā arī pazīstamas mūsdienu amerikāņu komponistu dziesmas korim. Koncertu atklās un viesus iesildīs Cēsu 1. pamatskolas meiteņu koris Con Anima
. Ieeja koncertā bez maksas.

Filadelfijas zēnu un vīru koris (FZVK) izveidots 1968. gadā un kopš tā radīšanas ir uzstājies ar 220 koncertiem 63 valstīs. Diriģents un mākslinieciskais vadītājs Džefrijs R. Smits (Jeffrey R. Smith) ir cieši nostiprinājis Filadelfijas zēnu kori kā vienu no veiksmīgākajiem vīriešu koriem Amerikā. Kora sasniegumi ietver pasaules koncerttūres, uzstāšanās prestižos mūzikas festivālos, slavenās koncertzālēs (piem.  Ņujorkas Carnegie Hall, Kimmel Centre, Irvine Auditorium u.c.) un televīzijā, ierakstus ar starptautiski atzītiem orķestriem, solo māksliniekiem un kritiķu un publikas uzslavas visā pasaulē. Šis bija viens no pirmajiem koriem, kas devās vēsturiskās koncerttūrē uz Kubu, Ķīnu un PSRS. Vēl nebija tik atvērtas. Pirmā pasaules tūre notika jau 1977 gadā. Kā Amerikas dziesmu vēstnieks, kas ir oficiāls kora statuss ASV koru vidū, Filadelfijas zēnu koris turpina izlauzties cauri viscietākajām sociālajām politiskajā un kultūras barjerām, viesojoties no Urugvajas līdz Singapūrai. Filadelfijas zēnu koris nemitīgi aug un attīstās un Amerikas savienotajās valstīs ir izveidojis jaunas programmas, veicinot zēnu un meiteņu dziedāt prieku, muzikālu izglītību, uzstāšanās, draudzības un ceļošanas pieredzi, kas veido spēcīgas dziedātāju personības.

Šī ir kora pirmā vizīte Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un otrā Somijā. Koris apvieno vairākas paaudzes un šajā koncertūrē ceļo 78 dziedātāji – lielākā daļa vecumā no 10 līdz 18 gadiem.

Kocerta viesus sagaidīs Cēsu 1. Pamatskolas 5.-9. klašu meiteņu koris „Con Anima” diriģentes Ilgas Šķenderes vadībā. Meiteņu koris ar katru gadu sasniedz arvien augstāku dziedāšanas kvalitāti un ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laureāts, ieguvis Zelta diplomu un 1. vietu koru fināla konkursā. Pagājušajā gadā koris piedalījies prestižā starptautiskā koru konkursā Tolosā, Spānijā. 

Koncerttūri organizē Classical Movements (ASV), sadarbībā ar 3K Management (LV).

Filadelfijas zēnu kora koncerti Baltijas tūrē:

Lietuva

Pažaisļa Mūzikas Festivāls, Kauņa, Rumšišķu Brīvdabas muzejā, sestdien, 30. jūnijā, plkst. 19:00

Dainavas Mūzikas Festivāls, Alītā, Sv. Kazimira baznīca, svētdien, 1. jūlijā, plkst. 19:00

Šauļi, Šauļu katedrālē, 2. jūlijā, plkst. 19:00

Latvija

Cēsis, Pils Parka estrāde, otrdien, 3. jūlijā, plkst. 18:00 kopā ar Cēsu meiteņu kori Con Anima.

Igaunija

Tallina, ASV vēstniecībā, trešdien, 4. jūlijā, plkst. 12:40 koncerts par godu ASV neatkarības pasludināšanas gada dienai

Tallina, Melngalvju namā, ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 19:00

Somija

Helsinki, Temppeliaukio klints baznīcā, 6. jūlijā, plkst. 19:00

Nāntali, Nāntali baznīcā, 7. jūlijā, plkst. 18:00

Turku, St. Miķeļa baznīcā, 8. jūlijā, plkst. 19:00Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv