Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 21.jūlijs  


Mūzikas un mākslas vilciens 25. jūlijā dosies uz Andra Eglīša izstādes „Es gribu būt tur...”atklāšanu

Vilciena Rīga – Cēsis – Valmiera atiešana no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas 25.jūlija rītā plkst.10.42 ir īpašs un līdz šim Latvijas mākslas dzīvē nebijis notikums.

Mūzikas un mākslas vilciens uz savu pilsētu Cēsīm atvedīs mākslinieku Andri Eglīti, viņa un galerijas „Dūja” aicinātos viesus, draugus, domubiedrus.

Brauciens vilcienā ir savdabīga Andra Eglīša personālizstādes „Es gribu būt tur ...”atklāšana.

 

Plānots, ka Mūzikas un mākslas vilcienā sapņos, sarunās un pārdomās gandrīz divas ceļojuma stundas aizvadīs Aivars Leitis, Andrejs Grants, Otto Zitmanis, Jānis Blanks, Miķelis Fišers, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs; LLMC vadītāja Solvita Krese, mākslinieki cēsnieki Laila Balode, Eero Rass, Valdis Vanadziņš, Francijas kultūras centra pārstāvji, cēsnieki - Mākslas akadēmijas studenti un citi Latvijā zināmi un atzīti mākslinieki. Īpaši izsmalcinātu noskaņu radīs Cēsu stīgu kvartets Andra Riekstiņa vadībā un dzīvespriecīgie mūziķi kopā ar Zinti Žvartu. Dzīves filozofiskas pārdomas rosinās mākslinieks, dzejnieks Valdis Atāls.

 

Plkst.12.30 vecajā noliktavā pie Cēsu dzelzceļa stacijas visi interesenti aicināti uz Andra Eglīša personālizstāde „Es gribu būt tur...” atklāšanu. Mākslinieks savai pilsētai – Cēsīm – gatavo īpašu, līdz šim Cēsīs nebijušu lielformāta darbu izstādi.

 

Dzelzceļa tematika šajos svētkos nav izvēlēta nejauši – pirms 120 gadiem tika atklāta dzelzceļa līnija maršrutā Rīga - Rīga – Cēsis – Valka - Tartu, kas pārveidoja un deva ieguldījumu pilsētas attīstībā. Mākslas un mūzikas vilciena ideju un realizāciju atbalsta VAS „Latvijas Dzelzceļš”.

 

Savukārt no plkst. 13.00 Četru vēju skvērā mākslinieciski brīvu un radošu noskaņu Cēsu viesiem un cēsniekiem radīs Cēsu Monmarta.

Mākslas pilsētas izjūtas radīs mākslinieku Kaspara Podnieka, Eero Rass, Roberta Muža u.c. radošā darbošanās, Normunda Laņģa keramikas cepļa dedzināšana, Gata Šļūkas karikatūras, savukārt romantisku noskaņu uzburs ne tikai populāras franču un latviešu mūzikas melodijas, bet arī kafejnīcas „Gourmands” īpašnieks Filips Masons ar franču virtuvi, Latvijas ekosaldējums dažādās garšu variācijās „Rozīne” un Lelde Sotniece. Zemeņu ballīte džeza ritmā, franču mūzika, dziesmas un improvizācijas teātris, romantiskas sarunas sveču gaismā norisināsies līdz pat vēlam vakaram.

 

Pasākumu cikla idejas autore Inese Ciekure, galerijas „Dūja” vadītāja atzīst, ka Monmartas ideja Latvijā līdz šim nekur citur nav notikusi, un tāpēc tā rīkošana ir uzdrīkstēšanās un jauns veids, kā parādīt mākslu citā veidolā, padarot to saprotamāku, interesantāku un pieejamāku ikvienam, nojaucot izveidojušos barjeru starp mākslinieku un skatītāju.

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas svētki norisināsies 25.jūlijā visas dienas garumā. Cēsu pilsētas svētki arī šajā gadā turpinās pērn aizsākto tradīciju, ka svētkus sev un viesiem rada paši – cēsnieki.

Svētku caurvijas tēma - ES GRIBU BŪT TUR ... šajā brīnišķīgajā pilsētā – CĒSĪS, lai tiktos ikdienas darbā un svētku priekā, lai mīlētu un izjustu, lai sapņotu un rastu piepildījumu, lai uzdrīkstētos un iesākto turpinātu, lai atrastu sevi ...

 

Svētkus organizē Cēsu Kultūras centrs.

 

Svētku programmu skatīt www.kulturcentrs.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

e- pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv