Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 21.augusts  


Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā Valmierā būs deviņas izrādes

ASSITEJ Latvija Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā, kas 7.- 9.septembrī norisināsies Valmierā, teātra mīļotāji varēs redzēt deviņas izrādes. Izvēlētās izrādes ir mobilas un interaktīvas, domātas gan bērniem no 4 mēnešu līdz 12 gadu vecumam, gan pusaudžiem, jauniešiem, gan citiem interesentiem. Festivālā piedalīsies Valmieras drāmas teātris, radošā apvienība „Umka.Lv”, Teātris TT, Daugavpils teātris, kā arī Viļņas teātris „Mazā raganiņa” (Lietuva), Igaunijas Valsts leļļu teātris, Somijas teātris „Lempi” un Novgorodas bērnu un jauniešu teātris „Malij” (Krievija).

          „Festivālu 7.septembrī plkst.11.00 Valmieras drāmas teātra Apaļajā zālē atklās Valmieras drāmas teātra jauniestudējums „Eža kažociņš”. Viļa Plūdoņa dzejas valodā sarakstītā un daudziem zināmā skaistā pasaka „Eža kažociņš” ir izrāde pašiem mazākajiem – bērniem līdz 7 gadu vecumam. Tas ir ceļojums, kurā mazie skatītāji tiek aicināti doties kopā ar aktieriem. Izrādes režisors ir Mārtiņš Eihe, piedalīsies aktieri Inese Ramute, Mārtiņš Liepa un Ģirts Rāviņš, kuri kopā ar bērniem zīmēs mežu, spēlēs kāzas un dziedās,” stāsta festivāla direktore Solveiga Boicova.

            Festivāla pirmajā dienā Valmieras drāmas teātra telpās varēs redzēt arī Viļņas teātra „Mazā raganiņa” izrādi „Meitene un lācis” pēc krievu tautas pasaku motīviem. Iestudējums ir muzikāls stāsts par meiteni, kura apmaldījās mežā un satika lāci, kurš vienmēr bija gribējis būt cilvēks un dzīvot starp cilvēkiem. Katrs bērns izrādē varēs saskatīt pazīstamas situācijas no savas dzīves un līdzības ar sevi vai apkārtējiem.

Festivāla pirmo dienu noslēgs Igaunijas Valsts leļļu teātra izrāde „Čuk, čuk, čuk”, kurā pirmajā braucienā ar vilcieniņu varēs doties paši mazākie skatītāji. Leļļu iestudējums domāts mazajiem skatītājiem līdz četriem gadiem, kuri vēl tikai apgūst runas prasmi. Tas ir asprātīgs stāsts par vilciena vadītāju Pīli. Vilciens brauc garām dažādām vietām: Gaiļciemam, Cūkciemam, Kaķciemam, Suņciemam, Medciemam, kur pīle sastop interesantus ciemata iedzīvotājus un iekuļas dažādos piedzīvojumos.

 

          8.septembrī, festivāla otrajā dienā, plkst. 12.00 Valmieras teātra Apaļajā zālē sāksies Somijas teātra „Lempi” muzikālā poēma „Klēpī” bērniem no 4 mēnešu vecuma. Izrādes darbība norisināsies lielā teltī - aktieri dziedās, deklamēs poēmas, spēlēs dažādus mūzikas instrumentus. Bēni varēs izzināt apkārtni, visu redzēt, dzirdēt un aptaustīt.

Savukārt pusaudži, jaunieši un visi teātra mīļotāji 8.septembrī plkst.14.00 tiek aicināti apmeklēt apvienības „Umka.Lv” iestudējumu par Danielu Reju „Mūžīgi Daniels”. Galveno lomu šajā izrādē spēlē mugursoma ar Daniel Ray zīmolu. Varonis piedzīvo televīzijas seriālu cienīgus notikumus: noziegumus, nesavtīgu cīņu par brīvību, taisnību un mīlestību. Izrāde ir skatuves versija par televīziju.

Otro festivāla dienu plkst.16.00 noslēgs Novgorodas bērnu un jauniešu teātra „Malij” iestudētā izrāde „Kaija Džonatans Livingstons”, kas domāta bērniem, jauniešiem un visiem interesentiem. Rakstnieka Ričarda Baha „Kaija Džonatans Livingstons” ir viena no 20.gadsimta kulta grāmatām par personu, kas tiecas pēc pilnības. Šī tēma izmantota par pamatu teātra „Malij” veidotajai izrādei un ir aktuāla arī 21. gadsimta jauniešiem, meklējot atbildes jautājumiem - kur paliek centieni un sapņi, vai tie mūs pamet, nomirstot kopā ar mūsu jaunību, vai arī dzīvo mūsos.

 

9.septembrī plkst.11.00 Valmieras drāmas teātra Mazajā zālē sāksies Novgorodas bērnu un jauniešu teātra „Malij” izrāde pēc skotu tautas pasaku motīviem „Princis un milža meita”. Papīra lelles stāstīs par viltīgu milzi, drosmīgu princi un skaistu dāmu. Princis pārspēj milzi ar savu gudrību, iekaro skaistās dāmas sirdi un viņi apprecas. Skaisti ģērbtie pasaku tēli dzims no burzīta papīra, konfekšu papīriņiem un sudraba folijas turpat skatītāju acu priekšā. Izrādes mērķis ir ar ierastu lietu palīdzību saskatīt neparasto ikdienišķajā. Stāsts ir pilns ar fantāziju, humoru un brīnumiem. Izrāde domāta bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Festivāla trešajā dienā, 9.septembrī plkst.13.00 un plkst.16.00 Valmieras drāmas teātra Apaļajā zālē sāksies Teātra TT stāsts „Ķipars pipars”. Iestudējumā piecgadīgs zēns Klāvs sastop savā istabā iepriekš neredzētu būtni ķiparu Piparu, kurš, kā izrādās, ir nomaldījies no savas grāmatas. Tā sākas raibs piedzīvojums, jo nav vienkārši tikt atpakaļ īstajā grāmatā. Izrāde bērniem un pieaugušajiem par to, kas vieno ķiparus un lielos, piedzīvojumi ar grāmatām un pazīstamu stāstu varoņiem.

Festivālu 9.septembrī plkst.16.00 Valmieras drāmas teātra Lielajā zālē noslēgs Daugavpils teātra iestudējums pēc angļu tautas pasaku motīviem „Viss kājām gaisā”. Izrāde stāsta par to, kas notiek brīdī, kad Pasaku pārdevējs taisa vaļā savu burvju vācelīti. Klātesošie nokļūs brīnumu pasaulē, kurā notiek daudz jautru piedzīvojumu un neiedomājamu pārvērtību. Iestudējumā attēlots, kā dzīve pilsētā cilvēku pamazām pārvērš par mehānismu un viņš zaudē savu individualitāti. Vienīgā iespēja atgriezties dzīvē ir bērna fantāzija, kas turpina dzīvot ikvienā no mums. Izrāde notiks krievu valodā, tā galvenokārt domāta bērniem līdz 12 gadu vecumam.

 

Jāpiebilst, ka Igaunijas Valsts leļļu teātra, Somijas teātra „Lempi” un Viļņas teātra „Mazā raganiņa” izrādes tiks tulkotas latviešu valodā.

Lai novērtētu izrāžu māksliniecisko sniegumu, festivāla laikā tiks organizēts kritiķu „apaļais galds”. Tāpat darbosies arī Bērnu žūrija, kas izvēlēsies savu mīļāko teātra izrādi.

Biļetes Starptautiskā bērnu un jauniešu teātru festivāla izrādēm var iegādāties Valmieras drāmas teātra kasē darba dienās no plkst.10.00 – 18.30, sestdienās no plkst.10.00 – 13.00 un stundu pirms izrādes, svētdienās – stundu pirms izrādes. Kases tālrunis 64207335. Plašāka informācija elektroniski Valmieras mājas lapā www.valmiera.lv sadaļā „Teātru festivāls”, kā arī Valmieras drāmas teātra mājas lapā www.vdt.lv.

Starptautiskā bērnu un jauniešu teātru festivāla norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras drāmas teātris, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras rajona padome, LR Kultūras ministrija, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Sarkanais Krusts, Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas”, kā arī informatīvie atbalstītāji draugiem.lv, laikraksts „Liesma”, Vidzemes TV, radio SWH. 

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Tarbuna,

Valmieras pilsētas pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.tel.: 28382051

E-pasts: liga.tarbuna@valmiera.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv