Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 21.augusts  


Latvijas Republikas Kultūras Ministrija apstiprina Cēsu pilsētas domes projektu par daudzfunkcionālā centra izveidi

Cēsu novada pašvaldība no Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas saņēmusi oficiālu vēstuli, kurā paziņots, ka ir apstiprināts Cēsu pilsētas domes iesniegtais projekts „Daudzfuncionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide”.

 

Vēstulē norādīti arī papildus nosacījumi, kuri jāveic mēneša laikā un kuru izpilde ir tālākais priekšnosacījums, lai jau septembrī tiktu noslēgts līgums starp LR Kultūras ministriju un Cēsu novada pašvaldību. Daudzfunkcionālā Vidzemes mūzikas un kultūras centra izveidei līdzfinansējums 3 489 786 latu apmērā piešķirts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

 

Paredzams, ka būvniecības darbi tiks uzsākti 2010. gada sākumā.

 

Šobrīd saspringtajā finanšu ekonomijas situācijā Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ir akceptējusi plānu 2009./2010.gada sezonu Cēsu Kultūras centrā jau no oktobra plānot citās pašvaldības iestādēs un savlaicīgi veikt saimniecisko materiālu pārvietošanu. Šobrīd notiek intensīvs darbs pie amatiermākslas kolektīvu nodarbību vietu plānošanas un saskaņošanas, un tās pamatā būs Cēsu pilsētas izglītības iestādes. Rekonstrukcijas laikā turpināsies kultūras norišu plānošana un organizēšana, un paredzēts, ka viena no pastāvīgajām kultūras norišu vietām būs Cēsu 2.pamatskolas zāle Gaujas ielā 45.

  

Septembrī gan amatierkolektīvu mēģinājumi, gan kultūras norises notiks vēl esošajās telpās Raunas ielā 12.

 

Cēsu Kultūras centra direktore Ija Groza pauž pārliecību, ka bažām vai satraukumam, ka ēkas rekonstrukcija varētu negatīvi ietekmēt kolektīvu darbību, nav pamata.„ Mēģinājumu vietas un grafiki maksimāli tiks saskaņoti ar kolektīvu vadītājiem, plānojot nodarbību vietas, tiek ņemta vērā katra kolektīva darbības specifika. Informācija par nodarbību vietām tiks publicēta Cēsu Kultūras centra mājas lapā www.kulturcentrs.lv, izvietota centra informatīvajā stendā. Taču, ja mūsu piedāvātās telpas neapmierinās kolektīvu dalībnieku prasības, tad, diemžēl,  alternatīvu gan nāksies meklēt pašiem. Vienlaikus aicinu ņemt vērā šobrīdējo ekonomisko situāciju, kad mēs nevaram atļauties par samaksu īrēt telpas, bet maksimāli izmantot pašvaldībai piederošo īpašumu. Aicinu šos trīs gadus, kamēr noritēs celtniecības darbi, būt saprotošiem, pārvarēt iespējamās neērtības,  lai 2012.gadā atgrieztos jaunās, mūsdienīgās telpās, lai turpinātu darbu un priecētu skatītājus”, aicina Cēsu Kultūras centra direktore Ija Groza.

 

Jau ziņots, ka 2009. gada 29. aprīlī Latvijas Republikas Kultūras Ministrijā tika iesniegts Cēsu pilsētas domes projekta iesniegums „Daudzfuncionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centra” izveide”.

 

Paredzēts, ka Vidzemes mūzikas un kultūras centrs darbosies kā daudzfunkcionāls centrs, kurā būs izvietota akustiskā koncertzāle 800 vietām, kas būs arī konferenču norises vieta, mēģinājumu un koncertu telpas Vidzemes kamerorķestrim, koriem un deju kolektīviem, publiski pieejama mūzikas bibliotēka, mākslas galerija un Cēsu novada kultūras pārvalde.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

e- pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv