Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 21.augusts  


Labklājības ministrija aicina piedalīties konkursos Eiropas gada ietvarosLabklājības ministrija (LM) aicina piedalīties Eiropas Savienības (ES) konkursos, ko organizē
Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ietvaros. Diviem no tiem pieteikšanās termiņš ir 2012.gada 1.septembris.

 

Interesants izaicinājums ir sociālo uzņēmēju konkurss, kurā iespējams pretendēt uz naudas balvām līdz 10 tūkstošiem eiro. Šajā konkursā LM aicina piedalīties uzņēmējus, kuri izmanto inovatīvas idejas, radošumu un neatlaidību sociālo problēmu pārvarēšanai, neorientējoties tikai uz finanšu labuma gūšanu. Tāpat kritērijs, lai piedalītos konkursā, ir iniciatīvu īstenošana, kas vērstas uz aktīvām vecumdienām un paaudžu solidaritāti.

 

Latvijas sociālos uzņēmējus no Latvijas vērtēs nacionālā žūrija, kurā būs pārstāvji no LM,  Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, kā arī pārstāvis no akadēmiskās vides. No katras ES dalībvalsts izvēlēs vienu finālists, kuru līdz ar citu dalībvalstu finālistiem vērtēs Eiropas Komisijas žūrija.

Lai piedalītos konkursā, līdz 1.septembrim uzņēmējiem jāaizpilda anketa un jāaugšupielādē materiāli tiešsaistes režīmā Eiropas Komisijas izveidotajā Eiropas gada (2012) interneta vietnē http://europa.eu/ey2012/ey2012main.jsp?catId=1027&langId=lv. Noteikumi par dalību konkursā pieejami  šeit:

http://activeageingawards.pauservers.com/sites/default/files/Entrepreneurs_rules_LV.pdf.

 

Savukārt līdz 16.septembrim turpinās pieteikšanās „Dzīvesstāstu” konkursā, kurā ir iespēja dalīties ar iedvesmojošiem stāstiem par aktīviem, drosmīgiem, labsirdīgiem un cēlsirdīgiem senioriem. Iedvesmojošos un interesantos dzīvesstāstus ir iespējams iesniegt latviešu valodā, atbilstoši dzīvesstāstu konkursa nolikumam un noteikumiem, kas ir atrodami šeit: http://www.11492009-gats.historypin.com/en/page/life-stories/.

 

Latvijas iedzīvotāju pieteiktos dzīvesstāstus vērtēs nacionālā žūrija, kura no visiem pieteiktajiem stāstiem izvēlēsies vienu. To vērtēs kopā ar citu ES dalībvalstu dzīvesstāstiem. Konkursā ir iespēja pretendēt uz naudas balvām līdz 2000 EUR.

 

LM atgādina, ka līdz 1.septembrim turpinās pieteikšanās žurnālistu konkursā. Tajā LM aicina piedalīties drukātās preses, TV, radio un tiešsaistes plašsaziņas līdzekļu žurnālistus ar rakstiem un sižetiem, kas ieinteresētu un iedvesmotu auditoriju, vienlaikus liekot aizdomāties un iedziļināties jautājumos par aktīvu dzīvesveidu un sadarbību paaudžu starpā. Labāko darbu autori pretendēs uz balvām līdz 2000 eiro.

 

Lai piedalītos konkursā, līdz 2012.gada 1.septembrim žurnālistiem jāaizpilda anketa un jāaugšupielādē materiāli tiešsaistes režīmā Eiropas Komisijas izveidotajā Eiropas gada (2012) interneta vietnē http://europa.eu/ey2012/ey2012main.jsp?catId=1027&langId=lv. Materiāliem jābūt publicētiem vai pārraidītiem plašsaziņas līdzekļos laikā no 2011.gada 1.oktobra līdz 2012.gada 31.jūlijam. Konkursa nolikums latviešu valodā pieejams šeit: http://activeageingawards.pauservers.com/sites/default/files/Journalists_rules_LV.pdf

 

Latvijas žurnālistu pieteiktos darbus vērtēs nacionālā žūrija, kurā būs LM, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas gada (2012) vadības komitejas pārstāvis no nevalstiskās organizācijas un Eiropas gada (2012) Labas gribas vēstnieks. Viena finālista darbu līdz ar pārējo ES dalībvalstu izvēlēto finālistu iesniegtajiem materiāliem vērtēs Eiropas Komisijas žūrija.

Atgādinām, ka Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ieviešanai Latvija ir izvirzījusi četras prioritātes: starppaaudžu sadarbības veicināšana, senioru vērtības celšana sabiedrībā, vecuma diskriminācijas darba tirgū mazināšana, kā arī aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana. 

Informāciju sagatavoja:
Laine Madelāne
Cēsu novada pašvaldības
Uzņēmējdarbības attīstības speciālisteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv