Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 21.oktobris  


25.oktobrī Latvijā sāksies Pasaules čempionāts florbolā

25.oktobrī Cēsīs un Valmieras rajona Kocēnu pagastā sāksies Pasaules 3.čempionāts florbolā junioriem (U-19). Šis ir lielākais sporta notikums šogad Latvijā, kas kopā pulcinās 16 valstu izlases, vairāk nekā 500 sportistus un oficiālo delegāciju pārstāvjus. Čempionāta rīkotāji gaida ierodamies arī kuplu florbola līdzjutēju skaitu, kā arī vairākus desmitus žurnālistu.

 

„Darbs pie florbola čempionāta sarīkošanas iegājis finiša taisnē. Četru gadu laikā, kopš Latvijai oficiāli piešķīra pasākuma rīkošanas tiesības, ir padarīts ievērojams organizatorisks darbs, lai nodrošinātu dalībniekus un viesus ar nepieciešamo servisu gan viņu sportiskajās gaitās, gan čempionāta ikdienā,” informē Latvijas Florbola savienības prezidents Alfrēds Kundziņš. „Lai arī sarīkošana prasījusi ne mazums pūļu un vairākkārt nācies risināt šķietami neatrisināmas problēmas, tomēr esmu gandarīts par paveikto un vēlos pateikt īpašu paldies čempionāta rīkotājiem, partneriem un atbalstītājiem,” stāsta A.Kundziņš.

 

Pasaules čempionātā piecu dienu laikā kopumā tiks izspēlētas 36 spēles. Visas 16 dalībvalstu izlases sadalītas divās divīzijās - astoņas spēcīgākās, tajā skaitā arī Latvijas izlase – spēlēs A divīzijā, bet astoņas pārējās – B divīzijā. Vispirms katra izlase aizvadīs trīs priekšsacīkšu spēles ar savas apakšgrupas komandām. Pusfinālos iekļūs katras apakšgrupas divas spēcīgākās vienības, no tām uzvarētāji cīnīsies par zelta medaļām, bet zaudētāji savā starpā sadalīs trešo un ceturto vietu. B divīzijas uzvarētāji nākamajā pasaules čempionātā spēlēs augstākajā grupā, savukārt A divīzijas pēdējās vietas ieguvēji atkāpsies uz B divīziju.

 

Čempionāta formāts paredz abu divīziju spēles aizvadīt gan Cēsu, gan Kocēnu sporta zālēs. „Vēlamies, lai abās pasākuma mājvietās skatītāji redzētu visaugstākās raudzes florbolu, kā arī varētu just līdzi eksotiskāko dalībvalstu izlasēm – Japānai un Singapūrai,” skaidro A.Kundziņš, piebilzdams, ka čempionāta rīkotāji centīsies darīt visu, lai abas zāles atbilstu Starptautiskā Florbola Federācijas noteiktajiem standartiem un spēj nodrošināt visaugstāko līmeni gan sportistiem, gan čempionāta apmeklētājiem.

 

Lielākā daļa čempionāta dalībnieku un viesu izmitināti Cēsu un Valmieras rajonu viesnīcās. “Viesnīcas, ēdināšana, transports un sakari ir tā infrastruktūras daļa, kas neapšaubāmi visvairāk iegūs no šī pasaules čempionāta. Mūsu pilsēta jau tagad ieguldījusi ievērojamus līdzekļus minēto komunikāciju sakārtošanā, taču šis notikums neapšaubāmi kļūs par sava veida pārbaudījumu pilsētas gatavībai uzņemt liela mēroga pasākumus. Īpaši svarīgi tas ir, domājot par astoņsimtgades svinību sagaidīšanu, kas 2006.gadā norisināsies Cēsīs, kā arī šī populārā sporta veida pēctecību mūsu pilsētā,” norādīja Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, piebilzdams, ka lielākie ieguvēji būs reģionālie uzņēmēji, kuri no šī pasākuma gūs peļņu, savukārt pašvaldības mērķis ir nodrošināt tam labvēlīgus apstākļus.

 

„Florbola popularitāte gadu no gada aug plašumā, ko pierāda tas, ka šis sporta veids Skandināvijā ir populārāko pirmajā trijniekā. Savukārt Latvija iekļuvusi pasaules florbola sporta lielvalstu elitē, ar kuru rēķinās, plānojot liela mēroga starptautiskus notikumus, kāds neapšaubāmi ir arī šis čempionāts,” pasākuma nozīmi rezumē A.Kundziņš.

 

 


Gints Lazdiņš

Pasaules čempionāta florbolā

Rīcības komitejas priekšsēdētājs

Tālr: 9442282

e-pasts: gints@olsen.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv