Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 21.oktobris  


Cēsu Profesionālā vidusskola būs pašvaldības iestāde

Cēsu novada domes sēdē 20.oktobrī deputāti pieņēma lēmumu par  „ Par Cēsu Profesionālās vidusskolas pārņemšanu”.  Iepriekš informējām, ka novada pašvaldība Profesionālo vidusskolu pārņems no 1.oktobra, taču Ministru kabineta rīkojums par izglītības iestādes nodošanu pašvaldībai tika pieņemts tikai 11.oktobrī, līdz ar to nolemts skolu pārņemt no 1.novembra.

  Domes lēmums paredz Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošo valsts izglītības iestādi Cēsu Profesionālo vidusskolu pārņemt  un  reģistrēt kā pašvaldības izglītības iestādi – Cēsu profesionālā vidusskola. Vienošanās ar Izglītības un Zinātnes ministriju paredz, ka šogad finansējums skolai tiks nodrošināts budžetā paredzētājā apmērā. Turpmāk valsts nodrošinās pedagogu darba apmaksu un segs mācību procesa nodrošināšanas izmaksas, jo profesionālajās vidusskolās tās ir augstākas nekā vispārizglītojošās vidusskolās. Turpmāk valstī arī profesionālajā izglītībā ir paredzēts izstrādāt sistēmu – nauda seko skolēnam vai nauda seko izglītības programmai, un tad skolas finansējums būs atbilstošs šai sistēmai. Novada pašvaldība sadarbībā ar skolas vadību rūpēsies par izglītības iestādes ēku apsaimniekošanu un Eiropas Savienības struktūrfondu finansētā projekta īstenošanu. Projekts paredz modernizēt mācību aprīkojumu, kā arī renovēt vai būvēt jaunu praktiskās apmācības korpusu.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv