Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 21.novembris  


Cēsīs realizē plašu iekļaujošās izglītības programmu un dalās pieredzē ar kolēģiem no Latvijas un ārvalstīm

Piektdien, 21.novembrī, Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina un Cēsu 2.pamatskolas direktors Ojārs Bicāns piedalīsies Liepājā notiekošajā konferencē „Iekļaujošā izglītība – ceļā uz risinājumiem”.

 

Konferencē tiks veidotas vairākas darba grupas, kurās diskutēs par tādām tēmām kā: iekļaujošās izglītības definīcija un tās atspoguļojums likumdošanā; iekļaujošās izglītības īstenošanas „atslēgas” posms: pašvaldība; īpašās un speciālās vajadzības, to izpēte – kā to organizēt; efektīvās alternatīvas mācību satura apguves tehnoloģijas un skolotāju izglītība iekļaujošai izglītībai un tālākizglītības kursi.

 

Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina šajā konferencē vadīs darba grupu, kas diskutēs un analizēs tēmu „iekļaujošās izglītības īstenošanas „atslēgas” posms: pašvaldība”. 

 

Konferenci organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts Speciālās Izglītības centru un Liepājas Universitāti, un tā tiek organizēta kā noslēdzošais posms gadu ilgušajai diskusijai visā Latvijā. Konferences mērķis ir izanalizēt to darbu, kas veikts iekļaujošajā izglītībā un Latvijas situācijas izpētē, kā arī vienoties par turpmākajiem rīcības modeļiem iekļaujošās izglītības principu izprašanā un ieviešanā Latvijā.

Jau ziņots, ka Cēsīs, tāpat kā Rēzeknē, Rīgā, Daugavpilī, notika reģionālās diskusijas par to, kas ir iekļaujošā izglītība, kā tā tiek saprasta, kāda ir ar to saistītā problemātika un tās dotās iespējas.

 

Jāpiemin, ka Cēsīs pēdējo gadu laikā ir veiksmīgi realizēta iekļaujošās izglītības politika, kas paredz bērnu ar īpašām vajadzībām iemaņu apgūšanu īpaši izveidotā un pielāgotā izglītības sistēmā.

 „Cēsīs ir viena no retajām pilsētām, kurā vairākās izglītības iestādēs ir izveidotas speciālas grupas bērniem, kam nepieciešama īpaša izglītības programma,” stāsta Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina. Savukārt Valsts speciālās izglītības centra direktors Guntis Vasiļevskis izteicis viedokli, ka Cēsīs ir labs piemērs citām pašvaldībām iekļaujošās izglītības īstenošanā.

 

Cēsis, īstenojot iekļaujošās izglītības programmu, vairākās iestādēs tiek īstenotas licencētās izglītības apguves programmas, kas veicina bērnu ar īpašajām vajadzībām izglītošanu un attīstību, gan speciālajās, gan vispārējās izglītības iestādēs.

 

Cēsīs darbojas Speciālā pirmsskolas izglītības iestāde, kura pirmsskolas vecuma bērniem realizē divas pirmsskolas izglītības programmas bērniem gan ar redzes, gan ar runas traucējumiem. Iestādē izveidots arī Izglītības attīstības centrs.

Cēsu 2.pamatskola sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” īsteno pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem.

Cēsu pilsētas pamatskolā, Cēsu 2.pamatskolā un Cēsu vakara vidusskolā darbojas pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas izglītības programma.

Cēsu 2.pamatskolā un Cēsu pilsētas pamatskolā darbojas arī speciālās izglītības programma izglītojamajiem ar psihoneiroloģiskām saslimšanām, kuri integrēti vispārējās pamatizglītības iestādē.

Īpašs iekļaujošās izglītības posms tiek īstenots Cēsu 2,apamtskolā, kurā jau iepriekšējā mācību gadā (2007./2008/) uzsāka programmas „draugs-palīgs” īstenošana. Programma paredz, ka bērni no vispārizglītojošās programmas ir kā palīgi – draugi bērniem no speciālās izglītības programmas. Šo programmu pirmo reizi īstenoja arī 2008.gada vasaras periodā.

Vairākas izglītības iestādes, piemēram, Cēsu 2.pamatskola, Speciālajā pirmskolas izglītības iestādē pielāgota iekšējā vide bērniem ar speciālām vajadzībām, tas pats plānots arī jaunajā, pašlaik būvniecības stadijā esošajā, pirmsskolas izglītības iestādē.

Nākotnē, papildinot iekļaujošās izglītības, īstenošanu Cēsīs plānots realizēt izglītības programmu pamatskolas posmā bērniem ar valodas traucējumiem. Pašlaik šāda programma Cēsīs tiek realizēta pirmsskolas vecuma bērniem.

Kā arī, Cēsu pašvaldība piešķīruši dzīvokļus 2007.gada nogalē celtajā pašvaldības daudzdzīvokļu sociālajā mājā tām ģimenēm, kurās ir bērni ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem.

 

 2007.gada nogalē Latvijā notika starptautisks seminārs „Building new partnerships”, kura laikā 11 dažādu valstu pārstāvji diskutēja par vispārējās un iekļaujošās izglītības politikas īstenošanu un apmeklēja Cēsis, lai klātienē novērtētu pašvaldības ieguldījumu kompleksu iekļaujošas izglītības nodrošināšanā.

Savukārt š.g. februārī Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs un Domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina ar prezentāciju par Cēsu pieredzi iekļaujošās izglītības ieviešanā uzstājās starptautiskā Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona konferencē „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”.

Cēsu izglītības speciālisti piedalās arī starptautiskā projektā „Zviedrija – Latvija - Krievija „Bērnu ar speciālām vajadzībām integrēšana””. Tā ietvaros 2008.gada 10. - 11.novembrī un darba grupā 2008.gada 12. un 14.novembrī Linčepingā (Zviedrijā) notika konference “Bērni ar speciālām vajadzībām un seksuālā audzināšana”.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv