Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 22.janvāris  


Projekta ietvaros Cēsīs raks dīķi

Cēsīs realizēs projektu „Lietusūdens akumulācijas dīķa izbūve pie Lapsu un Vaives ielas krustojuma” realizācija. Projekta galvenais mērķis ir novērst Ruckas parka teritorijas ar apbūvi pārpurvošanos.

 

Īstenojot šo projektu pabeigs lietusūdens akumulācijas dīķu kaskādes izveidi, kas savāks lietusūdeņus no 95 ha lielas teritorijas, kā arī nodrošinās Pirtsupītes ūdeņu labāku caurteci, novēršot vairāku īpašumu vides kvalitātes samazināšanos, un kā jau iepriekš minēts, novērsīs Ruckas parka teritorijas ar apbūvi pārpurvošanās.

 

Bez tam projekta realizācijas laikā speciālisti izveidots Latvijas apstākļiem piemērotu lietusūdens apsaimniekošanas pilotprojektu, kas var noderēt par paraugu citām Latvijas pašvaldībām kā risināt lietusūdens apsaimniekošanas jautājumus. Projekta rezultāts veicinās arī Cēsu pilsētas dabas un kultūrvēsturiskā parka dabas aizsardzības plāna un Cēsu pilsētas Vides politikas plāna realizāciju.   

 

Projektu realizēs līdz 2009.gada 30.jūlijam.

 

Finansējums projektam iegūts piedaloties ikgadējā Vides ministrijas rīkotajā konkursā „Ābols”, kur pagājušajā gadā rajonu pašvaldību grupā Cēsu pilsēta ieguva pirmo vietu un naudas balvu vides projektu realizēšanai Ls 20 000. Konkursa mērķis ir izteikt atzinību pašvaldībām, kuras visaktīvāk atbalsta valsts politiku vides sakārtošanā, realizējot vides infrastruktūras attīstības un/vai dabas aizsardzības projektus, sekmē sabiedrības informētību un izpratni par ilgtspējīgas attīstības nepieciešamību.

 

22.janvārī Cēsu pilsētas domes sēdē lēma par līdzfinansējuma Ls 12410.91 (38% no projekta kopējām izmaksām) piešķiršanu un tā iekļaušanu 2009.gada budžetā. 

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv