Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

















Top.LV

Latvijas Reitingi







2007.gada 22.februāris  


BEYOND TRADITIONAL BORDERS. Nīderlande un Latvija: sadarbības partneri pagātnē un mūsdienās

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 2007. gada 27. februāra līdz 19. martam tiek eksponēta ceļojošā izstāde „BEYOND  TRADITIONAL BORDERS. Nīderlande un Latvija: sadarbības partneri pagātnē un mūsdienās”.

 

Nīderlandes Karalistes vēstniecība 2006. un 2007. gadā realizē ceļojošo izstādi „Beyond Traditional Borders. Nīderlande un Latvija: sadarbības partneri pagātnē un mūsdienās”. Izstādē, kas veidota no 48 izteiksmīgiem attēlu un teksta paneļiem, atspoguļota informācija par Nīderlandi kā sadarbības partneri ekonomikas, kultūras, tūrisma un citās jomās. Tā arī iepazīstinās ar gadsimtiem ilgo vēsturisko saikni starp Nīderlandi un Latviju.

 

Izstāde sastāv no divām daļām. Pirmā daļā sniedz ieskatu Nīderlandes un Latvijas vēsturiskajās un mūsdienu attiecībās, balstoties uz grāmatu „Beyond Traditional Borders”, kas tika izdota 2006. gada pavasarī. 23. maijā grāmata tika pasniegta Viņas Ekselencei prezidentei Vairai Vīķei – Freibergai un Viņas Majestātei Karalienei Beatriksei Nīderlandes valsts vizītes laikā Latvijā.  Izstādes otrā daļa iepazīstina ar dažādiem mūsdienu Nīderlandes aspektiem, piemēram: iedzīvotāji un sabiedrība, ūdens saimniecība un inženierzinātnes, lauksaimniecība un pārtikas ražošana, enerģija un vides jautājumi, loģistika un finanses, elektronika un informācijas tehnoloģijas, tūrisms un izglītība, kultūra, arhitektūra  un dizains, kā arī  sports un dažādi sociālie jautājumi.

 

Turpmāko mēnešu laikā izstāde būs apskatāma vairākās Latvijas pilsētās. Liepāja bija pirmā pilsēta, kur ekspozīcija tika demonstrēta. 2007. gada aprīļa beigās izstāde būs apskatāma Rīgā „Holandes dienu” – ar Nīderlandi saistītu kultūras un biznesa pasākumu kopuma – ietvaros.

 

Izstādes laikā iespējams iegādāties katalogu ar attēliem un pārskatu par 48 tēmām latviešu valodā. Katalogs elektroniskā formā pieejams arī vēstniecības mājaslapā www.netherlandsembassy.lv. Izstādes laikā ir iespējams iegādāties augstāk minēto grāmatu „Beyond Traditional Borders”. Ienākumi par katalogu un grāmatu ar biedrības „Paspārne” starpniecību tiks nodoti Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas rīcībā.

 

Visi, kurus interesē Nīderlande, nīderlandiešu kultūra vai biznesa attiecības ar Nīderlandi, ir laipni aicināti gūt visaptverošu un pārsteigumiem bagātu priekšstatu par šo valsti. Sava izglītojošā rakstura dēļ izstāde varētu ieinteresēt studentus un skolēnus.

 

Par ceļojošo izstādi var uzzināt vairāk Nīderlandes vēstniecībā Rīgā, Torņa ielā 4-1a, tālrunis 7326147, e-pasts: info@netherlandsembassy.lv.

 

Foto: Cēsu Pils drupas. Attēls no izstādes kataloga.



Atpakaļ...



     Aktualitātes

     Pasākumi




     Ziņu arhīvs
 




















© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv