Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 22.februāris  


Ar dziesmu palīdzēsim - labdarības akcija

Svētdien, 22.februārī plkst.18.00, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā  tiks organizēts labdarības koncerts „Ar dziesmu palīdzēsim!”, kurā piedalīsies Cēsu Kultūras centra jauktais koris „WENDEN” (diriģente: Marika Slotina – Brante, kormeistare: Līga Simanoviča, koncertmeistare: Olita Neimande).

Biedrība „Latvijas kordiriģentu asociācija” sadarbībā ar labdarības portālu www.ziedot.lv un Swedbank Senioru programmu, 2009.gada 22.februārī, vienlaicīgi vismaz 120 Latvijas pilsētās un mazpilsētās organizē koncertu „Ar dziesmu palīdzēsim!”, kurā piedalīsies tūkstošiem dziedātāju, lai atbalstītu Latvijas pensionētos diriģentus.

Vienlaicīgi visā Latvijā, plkst.18.00 skanēs J.Vītola „Gaismas pils”, kas būs kā aizlūgums un apliecinājums tam, ka mēs – latvieši – esam nesalaužama un spēcīga tauta, cienām savu kultūru un tās nesējus.

Koris „Wenden” koncertā atskaņos reliģiska satura skaņdarbus, kuri ir pazīstami un iemantojuši klausītāju atsaucību – R.Dubra „Lūgšana”, L.Garūta „Mūsu Tēvs debesīs” no kantātes „Dievs, Tava Zeme deg!”, J.Lūsēna „Lūgšana” no „Diatoniskās kantātes”, 19.gs. austriešu komponista A.Bruknera „Locus iste”, kā arī citus iemīļotus skaņdarbus.

Koncerta mērķis ir atbalstīt un piesaistīt finansiālu atbalstu pensionētiem Latvijas kordiriģentiem, jo pateicoties viņu neatlaidīgam un nesavtīgam mūža darbam, Latvija ir spējusi pasaulē sevi identificēt kā dziedātājtautu,  izveidojot spēcīgu un patiesu saukli: „Latvija – zeme, kas dzied!”.

Diemžēl, kordiriģenta profesija ir viena no viszemāk atalgotajām profesijām Latvijā. Lai spētu uzturēt ģimeni, lielākā daļa Latvijas kordiriģentu vienlaicīgi vada vairākus korus un papildus strādā vēl citās darba vietās, taču, pienākot vecumdienām, kad visi koncerti izskanējuši, šie cilvēki, kas nesavtīgi savam korim un savai valstij ir atdevuši visu enerģiju, nevienam vairs nav vajadzīgi. Pensionētos kordiriģentus esam aizmirsuši.

Cēsnieki, kā arī pilsētas viesi tiek aicināti svētdienas vakarā apmeklēt koncertu Sv.Jāņa baznīcā un ziedot pensionētajiem diriģentiem.

Ziedot ir iespējams arī ar pārskaitījumu labdarības portālā www.ziedot.lv.

Atbalstīsim mūsu pensionētos diriģentus!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Slotina – Brante

Cēsu Kultūras centra jauktā kora „Wenden” diriģente

marika@kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv