Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 22.februāris  


Cēsu novada lauksaimnieku ievērībai

      Lauksaimnieki var pieteikties atbalsta saņemšanai kredītprocentu daļējai dzēšanai

 Šī gada 12.februārī stājas spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.108 „Noteikumi par ikgadējo valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību”. Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina lauksaimniekus pieteikties valsts atbalsta saņemšanai kredītprocentu daļējai dzēšanai. Iesniegumi par atbalsta saņemšanu jāiesniedz LAD reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē (RLP) līdz 2010.gada 1.martam.Atbalsta mērķis ir veicināt racionālas un efektīvas lauksaimnieciskās ražošanas attīstību, samazinot produkcijas ražošanas izmaksas un ieviešot modernas ražošanas tehnoloģijas. To var saņemt pretendents, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu un kas ir saņēmis ilgtermiņa kredītu vai finanšu līzingu investīcijām jaunu un rekonstruējamu lauksaimnieciskās ražošanas būvju būvniecībai un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo iekārtu, kā arī tehnoloģiskā aprīkojuma (t.sk. programmatūras) iegādei. Atbalsts netiek piešķirts par traktortehnikas, piekabju un lauksaimniecībā izmantojamo tehnoloģisko agregātu iegādi, kā arī par atsevišķu iekārtu un tehnoloģiskā aprīkojuma iegādi, ja šī iekārtu iegāde nenotiek vienlaicīgi ar lauksaimnieciskās ražošanas būvju būvniecības vai rekonstrukcijas projektu. Iesnieguma veidlapu var saņemt RLP, vai arī aktivizējot šādu saiti -http://www.lad.gov.lv/images/data/zmnotp6_2010g.doc.

 

LAD jau uzsācis gala maksājuma veikšanu

par 2009.gadā iesniegtajiem atbalsta pieteikumiem

No pērnā gada novembra Lauku atbalsta dienests (LAD) veic Vienotā platību maksājuma (VPM) avansa izmaksu 66% apmērā, Papildu valsts tiešo maksājumu par laukaugu un lopbarības platībām (PVTM) avansa izmaksu 65% apmērā un Mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta avansa izmaksu 70% apmērā par 2009.gadā iesniegtajiem platību maksājumu atbalsta pieteikumiem. Atdalītā papildu valsts tiešā maksājuma par pienu avansa izmaksa 95 % apmērā tika uzsākta 2009.gada maijā. Ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju Latvijā, it īpaši lauksaimniecībā, LAD jau februārī uzsācis gala maksājumu veikšanu, kas turpināsies arī martā un aprīlī. Līdz ar to lauksaimnieki šogad platību maksājumu gala aprēķinus saņems krietni ātrāk nekā iepriekšējos gados. Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Latvijas normatīvajos aktos noteikto atbalsta izmaksas kārtību gala atbalsts par 2009.gada sezonā iesniegtajiem platību maksājumu pieteikumiem jāizmaksā līdz 2010. gada 30. jūnijam. LAD maksājumus plāno saskaņā ar katru mēnesi piešķirtā finansējuma apjomu. Taču vēlreiz uzsveram, ka lauksaimnieki, kuru iesniegumos nav konstatētas kļūdas un pārkāpumi, atbalsta maksājumus saņems martā un aprīlī.

 

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumiem “Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana” un „Tūrisma aktivitāšu veicināšana”. Ceturtās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2010.gada 10.marta līdz 2010.gada 14.aprīlim.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv