Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 22.aprīlis  


VIETĒJO PAŠVALDĪBU ADMINISTRATĪVI TERITORIĀLĀ IEDALĪJUMA PROJEKTS – PIRMĀ REDAKCIJA!

VIETĒJO PAŠVALDĪBU ADMINISTRATĪVI TERITORIĀLĀ IEDALĪJUMA PROJEKTS – PIRMĀ REDAKCIJA!

Saskaņā ar Administratīvi teritoriālās reformas likumu vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma tiek realizēta līdz 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanām. Likumā dots uzdevums Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai (RAPLM) konsultēties ar vietējām pašvaldībām un izstrādāt vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā iedalījuma projektu, kuru līdz 2006.gada 1.jūlijam apstiprina Ministru kabinets.

RAPLM 2005.gada oktobrī visām vietējām pašvaldībām izsūtīja vēstuli ar lūgumu pašvaldību deputātiem, iesaistot arī pašvaldību iedzīvotājus, lemt par savas pašvaldības nākotnes perspektīvu, veidojot novadu ar blakusesošajām pašvaldībām un līdz 2005.gada 20.decembrim informēt par saviem priekšlikumiem RAPLM. Savu viedokli par novadu veidošanu izteica visas vietējās pašvaldības.

Apkopojot pašvaldību paustos viedokļus par novadu veidošanu tika konstatēts, ka bieži vien pašvaldību paustie viedokļi ir pretrunīgi, tādēļ ar šīm pašvaldībām tiek rīkotas atkārtotas konsultācijas, kuru mērķis ir panākt risinājumu novada veidošanā.

RAPLM, ņemot vērā pašvaldību izteiktos viedokļus, kā arī iepriekš veiktos rajonu izpētes un apvienošanās projektus, izstrādāja vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā iedalījuma projektu, kurš paredz līdz 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanām izveidot aptuveni 160 vietējās pašvaldības - novadus.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs ir izveidojis konsultatīvo darba grupu, kas sastāv no Latvijas Pilsētu savienības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Pagastu apvienības, novadu pašvaldību un RAPLM pārstāvjiem. Konsultatīvā darba grupa ir veikusi pašvaldību izteikto viedokļu par novadu veidošanu analīzi un sniegusi priekšlikumus RAPLM izstrādātajam vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā iedalījuma projektam.

Ņemot vērā pašvaldību paustos viedokļus par novadu izveidi, kā arī konsultatīvās darba grupas izteiktos priekšlikumus, RAPLM ir izstrādājusi un nodod diskusijai vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā iedalījuma projekta pirmo redakciju.    

RAPLM ir ieinteresēta uzklausīt un izvērtēt visus racionālos priekšlikumus novadu veidošanas jomā.

Priekšlikumus lūdzam iesniegt rakstiski (adrese: Rīga, Lāčplēša iela 27, LV-1011) vai elektroniski uz e-pastu: novadi@raplm.gov.lv

skatīt karti šeit: http://www.raplm.gov.lv/lat/informacija/jaunumi/?doc=4199 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv