Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 22.aprīlis  


Cēsīs notika priekšpēdējā NAP sabiedriskā apspriešana

Trešdien, 19. aprīlī, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis apmeklēja Cēsis, kur notika Latvijas Nacionālā attīstības plāna no 2007.-2013. gadam (NAP) sabiedriskās apspriešanas pasākums.

To ar uzrunām atklāja Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja Gints Šķenders un ministrs Māris Kučinskis.

Māris Kučinskis klātesošos iepazīstināja ar NAP saturu, būtību un galvenajiem mērķiem. Šis plāns no iepriekšējā atšķiras ar to, ka ir domāts nevis Eiropas Savienības (ES) naudas saņemšanai, bet valsts attīstības nodrošināšanai. NAP centrā ir nostādītas cilvēka vajadzības, jo Latvijas iedzīvotāji un to zināšanas ir vienīgais reālais Latvijas attīstības resurss nākotnē.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras padomnieks Māris Ēlerts sabiedriskās apspriedes dalībniekus iepazīstināja ar NAP sadaļu „Uzņēmumu tehnoloģiskā izcilība un elastība, zinātnes un pētniecības attīstība”, uzsverot, ka konkurētspējīgai tautsaimniecībai ir jābalstās uz tehnoloģiski izciliem uzņēmumiem. Tāpat ir jāveicina pašlaik vājā sadarbība starp uzņēmējdarbības un zinātnes sektoriem.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra padomniece Solvita Vēvere klātesošos iepazīstināja ar NAP izglītota un radoša cilvēka koncepciju, uzsverot, ka uzmanība jāpievērš kvalitatīvas vidējās izglītības, obligātas augstākās un pieejamas augstākās izglītības nodrošināšanai, kā arī mūžizglītībai.

Cēsinieki aktīvi iesaistījās diskusijās, pārspriežot jautājumus par NAP īstenošanas prioritātēm. Cēsu iedzīvotāji pauda uzskatu, ka izglītības sistēmas nostiprināšana ir jāsāk ar pirmsskolas izglītības kvalitātes uzlabošanu.

NAP ir valsts attīstības plānošanas dokuments laika posmam no 2007.-2013. gadam un tas kalpos kā kompass politiķiem, ierēdņiem, un ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tas iezīmē pagriezienu attieksmē, plānošanā, kā arī sabiedrības līdzdalībā. Plāna pamatā ir Saeimā apstiprinātais zinātnieku izstrādātais Latvijas izaugsmes modelis „Cilvēks pirmajā vietā”. Modelis paredz Latvijas izaugsmi balstīt uz cilvēka zināšanām, prasmēm un spēju efektīvi pielietot tā rīcībā esošo kapitālu, zināšanas un tehnoloģijas. Izaugsmes mērķis ir cilvēka dzīves kvalitātes pieaugums.

Šis bija pēdējais NAP sabiedriskās apspriešanas pasākums reģionos. Tā ilga trīs mēnešus un tās ietvaros uz reģionālo augstskolu bāzes katrā reģionā tika organizēti divi lieli pasākumi, kuru ietvaros Latvijas iedzīvotāji varēja iepazīties ar NAP saturu, kā arī paust savus ierosinājumus. NAP sabiedriskās apspriešanas pasākumi notika arī Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā, Rīgā, Talsos, Valmierā, Rēzeknē, Ventspilī, un Bauskā. Tajos piedalījušies vairāk kā 800 cilvēki. No 22.marta līdz 7. aprīlim notika arī NAP sabiedriskā apspriešana internetā - portālā www.politika.lv.

NAP sabiedriskā apspriešana noslēgsies ar vērienīgu izstādi un konferenci „Reģionālā attīstība Latvijā 2006” kas notiks no 20.-22. aprīlim.

Pēc sabiedriskās apspriešanas beigām tiks apkopoti saņemtie ieteikumi un tie tiks izskatīti NAP Vadības grupas sēdē, kā arī Nacionālās Reģionālās attīstības padomes sēdē. Paredzams, ka NAP galējā versija tiks sagatavota un iesniegta Ministru kabinetā apstiprināšanai šā gada jūnija sākumā.

Ar NAP pirmo redakciju, kā arī izstādes un konferenču foruma darba kārtību varat iepazīties portālā www.nap.lv, kā arī RAPLM mājas lapā.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra
Preses sekretārs
Mārtiņš Panke
Tel. 7770417, 6556965Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv