Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 22.maijs  


Muzeja nakts aizvadīta godam

Šogad Muzeju nakts ietvaros 19.maijā Cēsis tika pasludinātas par ostas pilsētu un apmeklētāji bija liecinieki vienreizējam pasākumam „Jūra Cēsīs un Cēsis jūrā”.

 

Kopumā Muzeju nakti Cēsīs apmeklēja aptuveni 8,7 tūkstoši cilvēku, no tiem Cēsu muzeja Atklātajā krājumā bija 700 interesenti.

 

Lielu atsaucību un neviltotu interesi bija izpelnījusies Izstāžu namā atklātā izstāde „Cēsis jūrā”, kurā bija arī krasta apsardzes patruļkuģa „Cēsis” prezentācija videomateriālos. Kuģa „Cēsis” komandas pārstāvji ar savu klātbūtni pagodināja arī Cēsu muzeja nakti, un kopā ar muzeja vadītāju Daci Tabūni uz „komandtiltiņa” sveica muzeja nakts apmeklētājus. Jautrību un brīvu gaisotni pasākumam radīja improvizētais ostas krodziņš Pils dārzā. Pasākuma viesus deju solim „iesildīja” Cēsu Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs „Kande”(kapteinis Andis Kozaks). Brīvdabas kino zālē Pils pagalmā vēsturiskajās kinolentēs bija skatāma filma „Zvejnieka dēls” un dokumentālā filma „Gauja”.

 

„Lai gan Muzeja nakts tikko bija sākusies, cilvēki jau ar nepacietību gaidīja brīdi, kad vērsies Izstāžu nama durvis apmeklētājiem,” iespaidos dalās Cēsu Muzeja nakts organizatore un koordinatore Vija Rozentāle. „Gandarījums par paveikto ir patiesi liels, jo cilvēku aktivitāte palielinās, un muzeja nakts galvenais mērķis- radīt emocionālo sajūtu atrodoties vēsturiskā vidē, ir sasniegts. Šogad mums pievienojas Cēsu uzņēmēji, pieskaņojoties Muzeja nakts aktivitātēm un tēmai. Arī šis fakts dara prieku, jo tad arī rodas sajūta, ka Cēsis strādā un darbojas kopā kā viena komanda, padarot pasākumus vēl patīkamākus!”

 

Neatkarīgie novērotāji no bākas „Lademahera tornis” apstiprināja, ka Muzeja naktī Cēsīs valdīja īsta rosība. Lielākas un mazākas cilvēku grupas plūda uz dažādām vietām pilsētā, kuras Muzeja nakts ietvaros bija atvērtas - Cēsu Sv. Jāņa baznīca, grāmatnīca Zvaigzne ABC, Seno rotu kalve, kafejnīcas „2’Locals”, ”KafēRīga”, „Vinetas un Allas Kārumlāde”, veikali „Euroskor” un „Pērļu paradīze”.

 

Cilvēku plūdus Muzeju naktī Cēsis izturējušas godam! Muzeja nakts organizatori pateicas visiem par sadarbību un atvērtajām durvīm.

 

Foto: Kaspars Kurcens

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv