Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 6.augusts   Vārda dienu svin: Askolds, Aisma
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 22.maijs  


Tartu notikušas radošās darbnīcas

17.-19.maijā Tartu notikušas radošās darbnīcas ar latviešu un igauņu mākslinieku līdzdalību.

 

Radošās darbnīcas tika organizētas Antonija ģildes amatnieku mājā un Tartu radošo industriju centrā. Darbnīcu ietvaros ainavu arhitekti kopā ar māksliniekiem un vietējiem iedzīvotājiem labiekārtoja ēku pagalmus, veidojot oriģinālas puķu kastes un citus eksterjera dizaina priekšmetus. Darbnīcu ietvaros dalībnieki tika iepazīstināti ar urbānās dārzniecības tendencēm un pielietojamajām komunikāciju IT platformām iedzīvotāju sadarbības veicināšanai.

 

Cēsu dalībniece Baiba Trinska-Roze atzina, ka darbnīcās apskatītās tēmas par mākslu pilsētvidē un urbāno lauksaimniecību bijušas interesantas tieši saistībā ar darbnīcu izvirzīto mērķi par iedzīvotāju savstarpējas sadarbības veicināšanu, kopīgi darbojoties savas apkārtnes labiekārtošanā un dzīves apstākļu uzlabošanā.

 

Savukārt sestdien, Tartu radošo industriju centrā organizētajā seminārā „Mārketinga domāšana” Latvijas mākslinieki ar ilggadīgu pieredzi reklāmā Jānis Blunavs un Ainārs Pudāns, igauņu un latviešu interesentiem ar praktisku piemēru palīdzību stāstīja par to, kas jāņem vērā, lai nokomunicētu katra īpašo piedāvājumu konkurences apstākļos.

 

Darbnīcas un semināru organizēja Tartu Radošo Industriju centrs sadarbībā ar pašvaldības aģentūru „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un Mākslas izglītības centru „Trīs krāsas” projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu.

 

Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem, kultūras organizācijām un mākslu skolām Cēsīs un Tartu.

 

 

Papildus informācija:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv