Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 22.jūnijs  


Cēsu Izstāžu nams piedāvā - Kristīnes Rozenbergas akvareļu izstādi PILSĒTAS

Cēsu Izstāžu namā, (Pils laukums 3) no 22.jūnija apskatāma cēsnieces Kristīnes Rozenbergas izstāde „Pilsētas”.

 

Jaunā māksliniece, Kristīne Rozenberga, dzimusi Cēsīs, mākslinieku Rozenbergu dzimtas tradīciju turpinātāja, savu izstādi veltījusi dzimtajai pilsētai. „Izstādes tēma „Pilsētas un...” izvēlēta no diviem skatu punktiem. Mazpilsēta, kurā esmu dzimusi, ievieš savas sajūtas un mērogus, lielpilsēta, kurā dzīvoju, savus. Attiecības un mērogi mainās, ar saviem simboliem un zīmēm,” par izstādi stāsta māksliniece. Tradīcija aicināt māksliniekus, kuri pārstāv akvareli, veidot nozīmīgas izstādes Cēsīs, ieviesa Kristīnes Rozenbergas tēvs Pēteris Rozenbergs. Lai arī dzīvojot un mācoties Rīgā, netrūkst lielpilsētas kultūras aktivitātes, Kristīne Rozenberga uzskata, ka Cēsis vienmēr ir piesaistījusi augstvērtīgu mākslu, tāpēc viņa par savu pienākumu uzskata šo tradīciju turpināt.

 

Kristīne Rozenberga bērnībā vasaras pavadījusi Cēsīs, bērnu radošajās nometnēs „Varavīksne”. Vēlāk savas mākslas gaitas turpinājusi Priekuļu bērnu mākslas skolā. Pamatskolu beidzot, iestājās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, keramikas nodaļā. Piecus gadus gūtais keramikas virziens nedeva gandarījumu, taču skola deva labu pamatu turpināt mācības Latvijas Mākslas akadēmijā, izvēloties grafikas nodaļu. Gleznot ar akvareli, Kristīni Rozenbergu pamudināja tēva radītie darbi, kuram tuvas bija Latvijas ainavas, Gaujas skati. Turpretim māksliniecei tuvas ir pilsētas. Par mīlestību gleznojot ar akvareli, māksliniece atzīst, ka akvarelim piemīt gaisīgums, rokas veiklība, viegls otas pieskāriens. „Sajūtas, ko izliec, ir atkarīgas no laika un papīra”, gleznošanas procesu vērtē Kristīne Rozenberga.

 

Izstāde skatāma Cēsu Izstāžu namā no 22.jūnija līdz 11.jūlijam.

Izstāžu nama darba laiks no plkst.10.00 – 18.00 katru dienu izņemot pirmdienas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tālr.64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv