Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 22.jūlijs  


Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 29.jūlija apskatāma Armanda Muižnieka minerālūdens krūzīšu izstāde

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 29.jūlija līdz 29.augustam apskatāma izstāde “No veselības kūrortu vēstures: Armanda Muižnieka minerālūdens krūzīšu kolekcija”.

 

Minerālūdens krūzītes ir daļa no tradīcijām bagātās atpūtas un ārstēšanās veselības kūrortos. Arī Cēsīs ir senas kūrorta tradīcijas, kuras aizsākās jau 1840. gados, kad ar Cēsu pilsmuižas īpašnieka grāfa Karla Gustava fon Zīversa atbalstu pilsmuižā iekārtoja auksta ūdens dziedniecības iestādi.

Armanda Muižnieka privātajā kolekcijā ir krūzītes no visas pasaules, sākot ar 19.gs beigām līdz mūsdienām. Kolekcijā ir vairāk nekā 500 krūzītes, Cēsīs būs apskatāma daļa šīs kolekcijas. Tās ir īpašas minerālūdens krūzes vai glāzes, kuru forma un dizains atšķiras no mums ierastajām – minerālūdens krūzītei raksturīgs tās osā iestrādāts snīpītis ūdens dzeršanai. Tas tādēļ, lai minerālūdens baudīšana būtu ērtāka, dodoties pastaigā pa kalnainajām kūrortu takām, kā arī lai ūdenī palielinātā koncentrācijā esošā dzelzs nekrāsotu zobu emalju.

Krūzītes ir gan no Centrāleiropas kūrortiem Karlsbādes (Karlovi Vivari), Marienbādes (Marianske Lazne), Podebrady, gan Ukrainas kūrortiem Truskavecas un Moršinas, gan Baltkrievijas, gan Kaukāza kūrortiem. Interesanti eksponāti nākuši no kaimiņvalsts Lietuvas – Druskininku, Birštonas un Palangas kūrortiem. Ir eksponāti arī no Vācijas, Anglijas, Somijas, Francijas un Latvijas.

 

Kolekcija ir bijusi izstādīta gan Latvijas vēsturiskajos kūrortos, gan Lietuvas un Vācijas kūrortpilsētās un katru gadu kļuvusi arvien daudzveidīgāka un interesantāka.

 

Vēl izstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā:
 - Muzeja 85 gadu jubilejas izstādi "Podi muzejā", Cēsu muzeja krājuma podu daudzveidība no senvēstures līdz 21. gadsimtam;
 - Cēsu Jaunā pils: vēsture, izpēte,atjaunošana

Muzeja darba laiks katru dienu no 10:00 - 18:00 (izņemot pirmdienas)

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64121815, 28318318

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv