Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 22.augusts  


GAISMAS TILTI Cēsīs pulceja ap 700 cilveku

90 dienas pirms Latvijas 90 gadu jubilejas pacelsim gaismu uz Latvijas tiltiem! Arī cēsnieki aicināti iedegt gaismu uz tilta pāri Gaujai, kas būs galvenais šīs akcijas tilts Cēsīs. Tāpat esam aicināti izgaismot ar lukturīšiem tiltiņus parkos, piemājas dārzos un pagalmos, arī laipiņas piemājas dīķīšos.

Cēsnieki aicināti pulcēties pie tilta pāri Gaujai Gaujas ielā jau no plkst.20.30, lai plkst.21.00 tilts un tā apkārtne pievienotos Latvijas Gaismas tiltiem.

Šogad Latvijas 90. dzimšanas dienas gaidīšana tiks uzsākta 90 dienas pirms 18.novembra ar simbolisku akciju GAISMAS TILTI. Tās ietvaros 22. augusta vakarā plkst. 21.00 visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti doties uz sev tuvāko tiltu, lai sekojot Latvijas Radio aicinājumam vienlaicīgi visā Latvijā iedegtu gaismas lukturīšus.

Pirms deviņpadsmit gadiem, augusta vakarpusē, Baltijas ļaudis sadevās rokās, lai veidotu ceļu uz savu valsti, lai savu zemi turētu cieši, lai dzīve ietu uz gaismas pusi. Ja mūsu, kas turamies pie savas zemes un valsts, ir daudz, tad 22. augustā plkst. 21.00 pāri Latvijas upēm iedegsies GAISMAS TILTI.

Uz un pie tiltiem, tiltiņiem un laipām varam izvietot gan pašdarinātus, gan īpaši iegādātus, gan jau mājās esošus lukturīšus ar svecītēm vai lampiņām. Lukturīšu izskats, izmērs un materiāls nav svarīgs. Svarīga ir ideja nest gaismu! Tāpēc lukturīšus var gatavot gan no dabā pieejamiem materiāliem, dārzeņiem, koka, papīra, mīklas vai vienkārši izmantojot tukšā stikla burciņas vai glāzītes.

No 7.augusta, www.lv90.lv variet noskatīties video ar piemēriem, kā pašu rokām pagatavot gaismas lukturīti. Tāpat idejas sava lukturīša veidošanai būs iespēja smelties no fotogrāfijām, kurās varēs aplūkot dažādus, vienkārši pašdarinātus lukturīšus.

 Katrs no mums ir aicināts savu vārdos neizteikto mīlestību iedegt lukturītī un aiznest uz tiltiem savai Latvijai. GAISMAS TILTOS mirdzēs tā Latvija, kas mūsu dvēselēs.

Katrs no mums ir aicināts savu vārdos neizteikto mīlestību iedegt Gaisma ir kustība, atmoda, cerība un spēks. Tā rāda ceļu un ved uz nākotni. Nākotni, kas ir pašu izsapņota, izgaismota un plaukstās sasildīta. GAISMAS TILTU vēstnieki par akciju, kas aicina nest gaismu šodienai un rītdienai:

Nora Ikstena, rakstniece: Gaisma, gaismiņa vajadzīga kā ikdiena, kurā mazā dvēseles stūrī glabāt vārdos neizteiktu, sildošu drīksniņu, kas par spīti visam tur mūs pie Latvijas.

Imants Lancmanis, mākslinieks: GAISMAS TILTI ir atgādinājums par tiem tiltiem, kas mums pārejami ikdienā, ar darbu, ticību, cerību un mīlestību.

Ilga Reizniece, folkloriste: Esmu pārliecināta, ka līdzīgi vēl joprojām domājam mēs daudzi un 22. augustā visā Latvijā iedegsies GAISMAS TILTI.

Māra Ķimele, režisore: Varbūt tiešām mēs esam brīnums? Varbūt nesam gaismu sirdīs un spējam to saglabāt arī ikdienā? Aicinu katru pašu iedegt gaismiņu kā savu ieguldījumu gaismas spēkā.  

Māris Sirmais, kordiriģents: Lai tās gaismiņas ir mīlestības apliecinājumi mums vienam pret otru, kas dzīvojam šodien Latvijā.

Žanna Dubska: Es ticu pozitīvas enerģijas dalīšanas un vairošanas likumam. Mēs varam padalīties ar savas sirds pozitīvo enerģiju, atnest savas dvēseles uguntiņu un pievienot to kopējāi straumei.

Iededzies par Latviju!

 

 

LR AM Organizācijas nodaļa

Tālrunis: 67335312; 67335007

www.lv90.lv

 

un Cēsu pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 64121677; 26469249

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv