Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 22.augusts  


Dzejas dienas 2009 Cēsīs

10. septembrī  plkst. 17.30 Cēsu Izstāžu namā

Starptautiskais Dzejas brauciens 2009. Cēsīs viesosies dzejnieki Vilja-Tūlija Huotarinena un Ville Hitonens no Somijas, Andra Tēde un (:)kivisildniks no Igaunijas, Anna Auziņa un Jānis Elsbergs no Latvijas, mūziķis – igauņu ģitārists Tīts Petersons; pasākumu vadīs dzejnieks, tulkotājs Guntars Godiņš. (Informācija http://www.runoajelu.com)

Viesiem parādīsim dzejnieka Eduarda Veidenbauma muzeju „Kalāčos”, dzejnieka Edvarda Treimaņa-Zvārguļa māju „Leukādija”, Cēsu vēsturiskās vietas un kultūras pieminekļus.

Dzejas braucienu organizē Somijas Institūts, Igaunijas Institūts, Latvijas Literatūras centrs

un Latvijas Rakstnieku savienība; Cēsīs – sadarbībā ar Cēsu Centrālo bibliotēku. 

16. septembrī plkst. 17.30 Cēsu novada domes zālē

„Pacelties spārnos” – radoša tikšanās ar dzejnieku Livaru Jankovski. L. Jankovskis ir ne tikai dzejnieks, bet arī eseju, epifāniju un miniatūru autors, režisors, pedagogs, kristīgas tematikas izstāžu autors, savu grāmatu ilustrators. Dzejas lasījumu papildinās autora dzejas izstāde „Pants ar mazu foto” un Cēsu stīgu kvarteta mūziķu čellistes Ilzes Petrovskas un vijolnieka Andra Riekstiņa muzikālās improvizācijas.

Organizē Cēsu Centrālā bibliotēka.

 

26. septembrī plkst. 13.00 Priekuļu pagasta „Leukādijā”         

Dzejas un grāmatu diena dzejnieka E. Treimaņa-Zvārguļa mājā „Leukādija”. Viesojas literāti novadnieki, kuriem gada laikā iznākušas grāmatas Inguna Bauere, Arno Jundze, dzejnieks, komponists, mūziķis Juris Krūze, kā viešņa no Valmieras aicināta piedalīties dzejniece Tamāra Skrīna.       Pasākumu ievadīs piemiņas brīdis dzejnieka Edvarda Edvarda Treimaņa–Zvārguļa atdusas vietā, tad būs saruna ar literātiem novadniekiem, par dzeju, literatūru, sevi, bet noslēgumā visi – gan literāti, gan pasākuma apmeklētāji pulcēsies uz kopēju sarunu pie tējas tases.

Pasākumā piedalīsies Cēsu Tautas teātra aktieri, kas sagatavojuši uzvedumu no Dzejas dienu viesu un E. Treimaņa-Zvārguļa darbiem, Treimaņu dzimtas ļaudis.

Organizē Cēsu Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Priekuļu novada pašvaldību un Priekuļu bibliotēku, Cēsu teātra aktieriem, Treimaņu dzimtu.

 

23. septembrī Zvaigznes grāmatu namā Cēsīs

Tikšanās ar 2009. gada dzejnieka Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā ieguvēju, mūsu novadnieku Juri Zvirgzdiņu.

Pirms pieciem gadiem tika iedibināta dzejnieka Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā. Tās mērķis palīdzēt bērniem satikties ar labu grāmatu. Šogad ir Jāņa Baltvika 65. dzimšanas diena, tādēļ Dzejas dienu pasākumus bērnu un skolēnu auditorijai veltīsim Jānim Baltvilkam. Skolās no 7. līdz 19. septembrim notiks konkursi par rakstnieku un viņa darbiem, konkursu uzvarētājiem būs iespēja Zvaigznes grāmatu nama telpās tikties tulkotāju Mudīti Treimani. Organizē Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Zvaigznes grāmatu namu Cēsīs.

[Šī pasākuma norises laiks vēl var mainīties]

 

Dzejas dienu pasākumu organizēšanu atbalsta Cēsu novada pašvaldība, Priekuļu novada pašvaldība,  Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Informāciju sagatavoja – Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv