Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 22.oktobris  


Cēsu Mākslas festivāls piedāvā – MOCARTS un BĒTHOVENS Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra izpildījumā Cēsu Kultūras centrā

Dievišķā uguns, ko cilvēkiem reiz atnesa Prometejs, šķiet, atdzīvojusies Mocarta ģēnijā. Prometeja stāsts iedvesmojis Bēthovenu, bet Mocarta mūzika staro mūžīgā gaismā un siltumā.

 

2007.gada 27.oktobrī plkst.18:00 Cēsu Kultūras centrā simfoniskās mūzikas koncerts „Mocarts un Bēthovens“. Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris uzstāsies lieliskā poļu diriģenta Zbigņeva Graca vadībā. Solists – Mārtiņš Circenis (klarnete).

 

Zbigņevs Graca (1953) sadarbojies ar Āhenes simfonisko un operas orķestri, Kopenhāgenas Karalisko operu, bijis Vroclavas Valsts operas mākslinieciskais vadītājs un Varšavas kameroperas diriģents. Koncertējis daudzās Eiropas valstīs, kā arī Japānā, ASV, Izraēlā, Turcijā. Īpaša vieta diriģenta radošajā biogrāfijā ir Volfganga Amadeja Mocarta mūzikai, pēdējos piecpadsmit gadus viņa darbs saistās lielākoties ar Mocarta operu iestudējumiem dažādos pasaules operteātros, tostarp arī ar operu „Così fan tutte”, „Burvju flauta”, „Dons Žuans” un „Figaro kāzas” iestudējumiem Latvijas Nacionālajā operā.

 

Mārtiņš Circenis (1984) ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas un Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis. 2000. gadā ieguvis I vietu Vispasaules klarnetistu biedrības konkursā „High School Competition”, 1998. gadā kļuvis par III vietas laureātu Mravinska starptautiskajā konkursā „Jaunie talanti”.

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris dibināts 1926. gadā kā Latvijas radiofona orķestris, tas šodien ir kļuvis par neatņemamu Latvijas mūzikas dzīves sastāvdaļu. Orķestris regulāri koncertē un veic ieskaņojumus, vairāki LNSO albumi guvuši augstu novērtējumu Latvijā un ārzemēs. Pēdējo piecu gadu laikā orķestris uzstājies vieskoncertos Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Spānijā un Gibraltārā, Vācijā, Šveicē, Grieķijā, Japānā, Polijā.

 

Programmā:

Ludvigs van BĒTHOVENS - Uvertīra „Leonora” nr. 3 op. 72b

Volfgangs Amadejs MOCARTS - Koncerts klarnetei ar orķestri La mažorā KV. 622

Ludvigs van BĒTHOVENS - Uvertīra „Prometejs” op. 43

Volfgangs Amadejs MOCARTS - 40. simfonija sol minorā KV. 550

 

Biļetes Cēsu Kultūras centrā:

2,-; 3,-; 4,- Ls. Skolēniem un studentiem 50% atlaide.

  

Papildus informācija:

Ija Groza

Cēsu Kultūras centra direktore

Tel. 64122922

ija@kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv