Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 22.oktobris  


Deputāti noraida tarifa paaugstināšanu

 

  Ceturtdien 21.oktobrī  Cēsu novada pašvaldības Finansu komitejas sēdē deputāti izskatīja jautājumu par atkritumu apsaimniekošanas tarifa paaugstināšanu novadā. Šos pakalpojumus veic uzņēmums Ziemeļvidzemes Atkritumu Apsaimniekošanas organizācija ( ZAAO). Pamatojoties uz to, ka sākot ar nākošā gada 1.janvāri dabas resursu nodoklis par atkritumu noglabāšanu poligonos būs 5 lati par tonnu ( līdz šim bija 3 ls/t) un ir iegādātas nepieciešamās iekārtas, lai uzsākt atkritumu priekšapstrādi, ZAAO pašvaldībai iesniedza lūgumu sākot ar 2011.gada 1.janvāri Cēsu novadā atkritumu apsaimniekošanai noteikt maksu 7,95 lati par kubikmetru. Saskaņā ar pagājušajā gadā noslēgto līgumu, atkritumu apsaimniekošanas tarifs  ir 6,71 lats par kubikmetru.

  Par šo jautājumu izraisījās plašas debates. Deputāti atzina, ka sadarbība ar ZAAO bijusi laba. Ir izbūvēti bezmaksas šķiroto atkritumu laukumi, mūsdienīgas konteineru novietnes. Arī iecere būt pirmajiem Latvijā, kas uzsāk atkritumu priekšapstrādi, tādējādi samazinot noglabājamo atkritumu apjomu, ir uzteicama. Taču tas paaugstina atkritumu apsaimniekošanas tarifu, radot papildus slogu iedzīvotājiem, uzņēmumiem, pašvaldības iestādēm. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs atgādināja, ka 2009.gadā, slēdzot līgumu ar ZAAO par atkritumu apsaimniekošanu Cēsu novadā, uzņēmuma pārstāvji solīja, ka maksu par atkritumu apsaimniekošanu nepaaugstinās. Ir pagājis tikai gada un jau ir jāizskata lūgums paaugstināt tarifu. Sēdes dalībnieki arī vērsa uzmanību uz to, ka ZAAO ir pašvaldību dibināta organizācija un pašvaldības pēdējos divos gados ir krasi samazinājušas savus izdevumus. Arī ZAAO būtu jāvērtē iespējas samazināt izdevumus, lai nebūtu jāpaaugstina maksa par atkritumu apsaimniekošanu. Deputāti arī norādīja, šāds sadārdzinājums var radīt situāciju, kad iedzīvotāji vai nu nemaksās par atkritumu izvešanu, vai atsāks atkritumu maisus mest mežos.

  Finansu komitejā deputāti nolēma, ka jautājumā par atkritumu apsaimniekošanas tarifa paaugstināšanu Cēsu novadā, ir jāizsludina sabiedriskā apspriešana. Galīgais lēmums par šo jautājumu tiks pieņemts Domes sēdē 28.oktobrī.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv