Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 22.oktobris  


Gaujas NP tūrisma klastera dalībnieki apstiprina nākamā gada darbības plānu

Projekta „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” ietvaros, lai pārrunātu līdz šim īstenotās aktivitātes un vienotos par nākamā gada darbību, ceturtdien, 18.oktobrī Pārgaujas novada Braslas krogā kopsapulcē pulcējās Gaujas nacionālā parka (Gaujas NP) tūrisma klastera esošie un potenciālie dalībnieki.

Projekta vadītāja Inese Kukle informēja, ka sekmīgi uzsākts darbs pie Gaujas NP vienotā tūrisma zīmola izstrādes- ir noskaidrots ārpakalpojuma sniedzējs, kas jau šajā gada izstrādās jaunu vizuālo identitāti un komunikācijas materiālus. Tāpat uzsākts darbs pie ilgtspējīgas tūrisma stratēģijas izstrādes Gaujas NP teritorijai, kas turpināsies arī nākamajā gadā.  Tiekoties klātesošie tika iepazīstināti un vienojās par stratēģijas izstrādes metodiku un kārtību. Oktobra sākumā aizvadīts pirmais klastera dalībnieku un citu interesentu kopīgs pasākums- talka, kuras laikā tika sakopts Zvārtes iezis Amatas novadā. Uzsākts darbs pie tūrisma monitorēšanas sistēmas, un tuvākajā laikā Vidzemes Augstskolā plānota šai tēmai veltīta lietišķo pētījumu konference.

Nozīmīgākās Gaujas NP tūrisma klastera aktivitātes norisināsies 2013. un 2014.gadā, kad turpināsies ilgtspējīgas tūrisma attīstības stratēģijas izstrāde Gaujas NP teritorijai, kā arī tiks izstrādāts vienots interneta medijs- inovatīvs tūrisma vortāls ar mūsdienīgiem komunikāciju risinājumiem. Tāpat nākamgad klastera dalībnieki plāno izstrādāt un ieviest jaunus un saistītus tūrisma produktus un piedāvājumus gan aktīvā un dabas, gan veselības un spa tūrismā, kas dažādos un bagātinās tūrisma un atpūtas iespējas Gaujas NP teritorijā. 2013.gadā tiks organizēts ideju un projektu konkurss pilnīgi jaunu tūrisma produktu veidošanai vietējo dabas resursu un latviskās identitātes popularizēšanai.

Jau ziņots, ka 2012.gada septembrī biedrība „Siguldas reģiona tūrisma biedrība” parakstījusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par finansējumu projektam „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība”.

Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu projekta „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” ietvaros turpmāko trīs gadu laikā biedrība kopā ar 52 partneriem, to vidū sešām pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvaldi, Vidzemes Augstskolu u.c., kas darbojas tūrisma nozarē Gaujas nacionālā parka (Gaujas NP) un pieguļošā teritorijā, sadarbosies gan esošo pakalpojumu sniegšanā, gan jaunu produktu izstrādē, kā arī vienota interneta medija izveidē, kopīgu mārketinga aktivitāšu īstenošanā u.c. aktivitātēs.  Ar projekta palīdzību paredzēts attīstīt jaunus produktus, paaugstināt esošo tūrisma piedāvājumu kvalitāti, veidot vienotu zīmolu ar Gaujas NP kā tūrisma galamērķa centrālo mārketinga platformu, stiprināt pozicionējumu ar dabā balstītu tūrismu un radīt pamatu ilgtspējīgai dabas un sociālā kapitāla izmantošanai.

 

Klastera darbības nodrošināšanai izveidots birojs, kas darbojas Siguldā, atjaunotajā Siguldas dzelzceļa stacijas ēkā Ausekļa ielā 6 un atbalsta biroji – tūrisma informācijas centri Cēsīs, Valmierā un Līgatnē.

 

Projekts „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” atbalstīts Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) darbības programmā „Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātē „Klasteru programma”. Projekta kopējās izmaksas ir LVL 340 000, no tām ERAF finansējums LVL 296 500.

 

Informāciju sagatavoja:

Inese Pabērza

 

 

Papildus informācija:

Klastera koordinators

Andris Klepers

 E-pasts: andris.klepers@va.lv

Tālr. 29419818

Projekta vadītāja

Inese Kukle

E-pasts: inesekukle@inbox.lv

Tālr. 29119797

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv