Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 22.novembris  


Pirmās Adventes sveces iedegšana – cēsnieku veltījums tautiešiem Sibīrijā

Cēsis                                                                                                     2005.gada 22.novembrī

 

Informāciju sagatavoja Jana Velvele, Cēsu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

27.novembrī Cēsu vēstures un mākslas muzejā kopā sanāks vēsturnieki, skolēni, pašvaldību darbinieki represijās cietušie un pilsētas iedzīvotāji, lai pirmo svecīti Adventes vainagā iedegtu par latviešiem tālajā Sibīrijā.

Kopā pulcēšanās sāksies pulksten 16.00. Sveču gaismā atmiņu stāstījumos dalīsies  Cēsu Pastariņa pamatskolas direktore, Cēsu un Omskas latviešu sadarbības pamatlicēja Ieva Eglīte, Cēsu rajona represēto valdes priekšsēdētāja Zigrīda Perevalova un citi Sībīrijā pabijušie cēsnieki. Svētku mielastā uz tepat Cēsīs ceptā kliņģera klātesošie varēs nobaudīt īstu Sibīrijas ievārījumu.

 

Tradīcija aizsākās pagājušajā gadā, kad uz Pirmo adventi kopā pulcējās cēsnieki, kam nozīmīga ir saikne starp Sibīrijas un Latvijas latviešiem. Pirmā svecīte tika aizdegta par godu pagājušajā gadsimtā bojā gājušo represēto piemiņai un spēcīgākas saites stiprināšanai starp šejienes un turienes latviešiem šodien.

 

Cēsniekiem šajā decembrī aprit pieci gadi, kopš aizsākās cieša sadraudzība ar Sibīrijas latviešiem Omskas apgabalā, Taras pilsētā un Augšbebru un Kurzemes ozolu ciemos.

 

Pirmās Adventes pasākums Cēsu vēstures un mākslas muzejā ir ES „Kultūra 2000” programmas projekta “Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” atbalstīts.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv