Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 27.februāris   Vārda dienu svin: Līvija, Līva, Andra
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 22.novembris  


NODIBINĀTA CĒSU PILS ĢILDE

Informācija presei

 

            Šā gada novembrī ir nodibināta Cēsu pils ģilde. Tās mērķis ir veicināt pils izpētes un atjaunošanas darbus un, rūpējoties gan par šī kultūrvēsturiskā objekta, gan Cēsu pilsētas vārda atpazīstamību, regulāri veikt visdažādākās mūzikas, arhitektūras un mākslas aktivitātes Cēsu pils kompleksā.

            „Cēsu pils ģildes dibinātāji ir dažādu radošu profesiju pārstāvji, kurus vieno mīlestība pret Cēsīm un vēlēšanās izveidot Cēsis par Vidzemes kultūras centru. Mēs Cēsu pili redzam kā ideālu vietu Vidzemes kultūras centram,” stāsta Cēsu pils ģildes valdes priekšsēdētājs Juris Žagars. Viņš uzsver, ka Cēsu pils ģilde ir dibināta, lai aktivizētu pils atjaunošanas darbus un veicinātu šīs vietas jaunu attīstību.

            Cēsu pils ģildes dibinātāji ir Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe, komponists, Latvijas Nacionālās operas mākslinieciskais direktors Arturs Maskats, vēsturnieks un LU profesors Ilgvars Misāns, gleznotāji Ģirts Muižnieks un Džemma Skulme, filozofs un žurnāla Rīgas Laiks galvenais redaktors Uldis Tīrons, aktieris un Cēsu uzņēmējs Juris Žagars un Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars.

            Vācu ordeņa Livonijas mestra rezidence, ar unikālu brīvdabas skatuvi un Jauno pili, kas funkcionē kā viens objekts, ir Cēsu pilsētas neatkārtojamais kultūrvēsturiskais mantojums. Pēdējos trīs gados Cēsu pils kompleksa restaurācijā un izpētē jau ieguldīts vairāk kā 1,5 miljons Ls. Patlaban ir atbalstīts ES projekts par 1 miljons eiro, kas paredz tālāku šīs pils atjaunošanu. Projektā paredzēts arī finansējums pils parka un brīvdabas skatuves renovācijai.

            „Dibinātāji aicina ikvienu interesentu kļūt par šīs ģildes biedru un aktīvu radošo procesu dalībnieku. Ņemot vērā to, ka ģildes mērķis ir līdzekļu vākšana pils atjaunošanai, minimālā summa, kas jāziedo ģildes fondā, lai kļūtu par Cēsu pils ģildes biedru, ir 100 Ls. Bet par draugu sauksim ikvienu, kurš aktīvi līdzdarbosies ģildes pasākumos,” informē J. Žagars. Ģildes dibinātāji uzskata, ka nepieciešami līdzekļi pils interjeru atjaunošanai. Pirmā esot jārestaurē Cēsu jaunās pils kafijas istaba, aprīkojot to ar interjera priekšmetiem, kas kalpotu gan kā muzeja ekspozīcija, gan kā reprezentācijas telpa. Plānots arī piesaistīt līdzekļus, lai rīkotu ikgadējas Pils ģildes Ziemassvētku balles atjaunotajā pilī. „Atjaunotā pils un moderna brīvdabas skatuve radīs lielākas iespējas rīkot dažādus pasākumus: festivālus, koncertus, konferences, izstādes, reprezentācijas pasākumus u.c. Tas piesaistīs un pulcēs cilvēkus Cēsīs” uzskata J.Žagars.

            Cēsu pils ģilde ir ierosinājusi, izmantojot astoņsimtgades jubilejas pieredzi, veidot jaunu tradīciju un jau nākamā gada vasarā organizēt nozīmīgu mūzikas un mākslas pasākumu – Cēsu mākslas festivālu. Cēsu mākslas festivāls būs ikgadējs pasākums, kura galvenais organizators un finansētājs būs Cēsu dome ciešā sadarbībā ar Cēsu pils ģildi.

 

 

Informāciju sagatavoja Zane Lūkina

Cēsu pils Ģildes projekta vadītāja

M.tālr.: 26667788

E_pasts: gilde@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv