Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 22.novembris  


Cēsu muzeja pārstāvis konferencē Narvā

Pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists Dr. hist. Tālis Pumpuriņš no š.g. 15.novembra līdz 18. novembrim Narvā (Igaunijā) piedalījās starptautiskā konferencē „Skats uz Baltijas jūras reģiona vēsturi caur lokālās vēstures prizmu”, kas notika projekta „AGORA 2.0 Heritage Tourism for Increased Baltic Sea Region Identy” ietvaros. Konferences galvenais organizators bija Narvas Muzejs, kas atrodas kādreizējā viduslaiku cietoksnī.

 

 T. Pumpuriņš bija uzaicināts prezentēt referātu „Muzeja ekspozīcijas „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” izveides pieredze: iespējas un problēmas”. Ar ziņojumiem un līdzdalību paneļdiskusijās piedalījās pārstāvji no Dānijas, Francijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Somijas, Spānijas Vācijas un Zviedrijas. Konferencē Latviju ar ziņojuma prezentāciju vēl pārstāvēja Turaidas Muzejrezervāta apmeklētāju centra vadītāja MA Gunta Zaķīte.

 

Konferences dalībnieki piedalījās četrās paneļdiskusijās, kur tika apspriesti gan muzeja priekšmetu autentiskuma un interpretāciju jautājumi, gan dažādi mārketinga aspekti un citas problēmas.

 

17. novembrī konferences dalībniekiem tāpat kā daudziem Narvas iedzīvotājiem un viesiem bija iespējams vērot nu jau par tradīciju kļuvušu 1700. gada 19. un 20. novembra Narvas kauju starp zviedru un krievu karaspēkiem, kas notika pils pagalmā.. Tāpat kā tolaik, arī šoreiz uzvarēja zviedri. Savukārt ik gadu augustā tiek inscenēta 1704. gada 9. augusta Narvas kauja, kur uzvaru guva krievu karaspēks. Tādejādi joprojām ar interesi šajās rekonstrukcijās piedalās abas savulaik karojošās puses. Pēc kaujas abu pušu karotāji ar dāmām atpūtās Narvas pilī 18. gadsimta stila balles gaisotnē.  

Sīkāka informācija: Tālis Vigo Pumpuriņš,tālr.64122639

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv