Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 22.decembris  


Gadsimtu senu pastkaršu izstāde Cēsu pilsētas domē

Līdz 30.decembrim Cēsu pilsētas domē aplūkojamas Ziemassvētku un Jaungada pastkartes no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma.

 

Izstādei atlasītas 150 dažādas apsveikumu kartiņas no 20.gs. sākuma. Tematikas ziņā tās daudz neatšķiras no mūsdienu pastkartēm, bet atšķirīgs ir to mākslinieciskais izpildījums un daudzveidība. Pastkartēs attēlotas Jaungada svinības, skursteņslauķi, rūķi, ziemassvētku vecīši, idilliskas dabas ainavas ar baznīcu, čiekuri un skujas. Interesanti, ka apsveikumos gadsimta sākumā parādās arī neaizmirstules un dažādi citi vasaras ziedi.

 

Pastkaršu izlases veidotāja, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Dace Tabūne atzīst, ka „pēdējos gadu desmitos pastkartes nav tikušas daudz eksponētas, it sevišķi apsveikumu, tāpēc radusies ideja par izstādi. Tajā aplūkojama tikai daļa no muzeja krājumā esošajām pastkartēm, no kurām neviena neatkārtojas. Interesanti, ka, neskatoties uz gadsimtu, cilvēka iztēle par svētkiem nav mainījusies, un apsveikumu kartiņu tematika ir līdzīga mūsdienām.”

 

Izstāde tapusi Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un Cēsu domes sadarbības rezultātā.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv