Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 22.decembris  


Cēsu pilsētas mākslas skolas audzēkņi izveidojuši interjeru Cēsu zobārstniecības poliklīnikā


21.12.2009. Cēsis.  Cēsu pilsētas mākslas skolas audzēkņi prezentēja savu darbu – izveidoto interjeru Cēsu rajona zobārstniecības poliklīnikā. Svinīgi tika atklāti 2 sienas gleznojumi: uzgaidāmajā telpā un bērnu zobārstu kabinetā.


Projekts aizsācies septembrī, kad Cēsu rajona zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Terēze Bērzupe izteica lūgumu uzgleznot 2 sienas gleznojumus. „ Bija sajūta, ka izremontētajās telpās trūkst elementu, kas uzrunātu mūsu pacientus. Zinu, kādas sajūtas pavada pacientus, nākot uz zobārstniecību. Īpaši bērnus – bail no nezināmā,  satraukums. Tāpēc radās doma par vidi, kurā pacientam būtu interesanti,” par ieceri stāsta Terēze Bērzupe.   

Cēsu pilsētas mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš šo aicinājumu uztvēra ar atsaucību un uzticēja gleznošanas skolotājai  Dacei Cēderei sākt ideju meklēšanu. Skices tika zīmētas divas nedēļas - ar parasto zīmuli, tad labākās tika izpildītas ar krāsām uz papīra. Galvenais šajā darbā bija nevis medicīniskais aspekts, bet asprātība, oriģinalitāte, neparastas  idejas, mīļums. Skices veidoja skolas „iesācēju komanda” -    1.un 2. klases skolēni. Kopīgā apspriedē ar zobārstniecības darbiniekiem tika izvēlētas uzgaidāmās telpas sienai Agneses Jākobsones, Diānas Brokas, Lienes Bakānes, Katrīnas Mežkones, Elzas Gāršas, Aigara Namnieka, Māras Krauzes skices, bet bērnu kabinetam Alises Blūmas, Diānas Brokas, Darjas Vetrovas.

 

„Man pašai visspilgtākā ideja šķiet Alises Blūmas "Zobiņi, kas mazgājas dušas kabīnē. No visa veikuma es izvēlējos skices, ko varētu izmantot sienas gleznojumam un pati saliku kopā saderīgā sižetā,” stāsta Dace Cēdere. Kad Cēsu rajona zobārstniecības poliklīnika nodrošināja realizācijas materiālus,  sienu gleznošanas darbā, savukārt, tika iesaistīti gados un augumā lielākie skolēni: Daira Puķīte, Diāna Broka, Santa Sudraba, Karīna Kukore, Kristīne Misiņa, Tīna Tīrone, Sabīne Kārkliņa.

Vispirms ar krītu tika pārnesti uz sienas zīmējumi, tad ar tumšāku krāsu apvilkām kontūras. Gleznojām ar akrila krāsām novembra otrajā pusē. „Tajā laikā arī iepazinām poliklīnikas ikdienu. Uzgaidāmajā telpā uzgleznoto ārsta tēlu nosaucām par Dr.Ģirtu un viņa vārdu uzrakstījām uz halāta kabatiņas, jo māsiņas teica, ka šeit strādājot ārsts vārdā Ģirts,” stāsta Dace Cēdere.

Svinīgajā atklāšanā Cēsu rajona zobārstniecības poliklīnikas vadība pateicās skolēniem. Atklāšanā piedalījās arī bērnu vecāki un pacienti. „Šāda sadarbība ļauj skolēniem ieraudzīt konkrētus sava darba rezultātus, kuri sniedz gandarījumu citiem. Tas rada gandarījuma sajūtu un lepnumu par to, ko varam, ja savas spējas dodam nākotnei. Interjers taču kalpos gadiem un varbūt katrs no skolēniem to var parādīt saviem ģimenes locekļiem un draugiem,” atzīst Cēsu pilsētas mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš.


Vilnis Kļaviņš

Cēsu pilsētas mākslas skolas direktors
tālrunis: 26805657

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv