Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 22.decembris  


Sanktpēterburgas un Cēsu pārstāvji vienojas par sadarbību

No 20. līdz 22. decembrim Cēsīs viesojās St.Pēterburgas un Ļeņigradas apgabala vadības un uzņēmēju delegācija. Viesi tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu un domes deputātiem, apmeklēja uzņēmumus „1188”, „ Recro”, „ Cēsu alus”, „ Tīrības nams” biznesa inkubatoru „ Magnuss”, izglītības iestādes. Trešdien 21.decembrī Cēsu Jaunajā pilī tika parakstīta vienošanās par Cēsu novada un Ļeņigradas apgabala Gadčinas rajona sadarbību.

   Vienošanās paredz veicināt sadarbību biznesā, ietverot arī kopīgu investīciju projektu īstenošanu. Tāpat ir paredzēta sadarbība tūrisma attīstībā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, izglītībā, veselības aprūpē, sportā. Iecerēta arī sadarbība pārrobežu projektu īstenošanā.

  Pēc vienošanās parakstīšanas viesu delegācijas vadītājs St.Pēterburgas Ārlietu komitejas priekšsēdētāja padomnieks Boriss Koptins pateicās cēsniekiem par interesanto un ļoti piesātināto vizīti. Viņš atzina, ka ir pārsteigs par mūsu novada straujo attīstību, kā arī atzīmēja ekonomisko aktivitāti un mūsdienīgo biznesa vidi. B. Koptins ir arī St.Pēterburgas biznesa attīstības veicināšanas asociācijas viceprezidents. Asociācija veido pārstāvniecību tīklu arī ārzemēs un viņš izteica apņemšanos asociācijas Latvijas pārstāvniecību izvietot Cēsīs. Arī G. Šķenders uzsvēra to, ka parakstītā vienošanās rada labas iespējas dažādiem abpusēji izdevīgiem biznesa projektiem. To, ka uzņēmējiem ir liela interese par sadarbību biznesā, kopīgiem investīciju projektiem ar lielās kaimiņvalsts partneriem, apliecina arī tas, ka uz tikšanos ar St.Pēterburgas delegāciju bija atnākuši vairāk nekā divdesmit Cēsu un tuvējo novadu uzņēmēji. „ Mēs esam spēruši pirmo soli, iepazinušies, parakstījuši vienošanos par sadarbību. Turpmākais atkarīgs no mums pašiem, bet iespējas tiešām ir labas un ļoti ceru, ka mūsu uzņēmēji tās spēs izmantot”, noslēgumā piebilda G. Šķenders. 

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders (no labās) un  St.Pēterburgas Ārlietu komitejas priekšsēdētāja padomnieks Boriss Koptins paraksta vienošanos par sadarbību.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv