Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 23.janvāris  


Vidzemē 393 pašvaldību darbinieki un pedagogi pieteikušies Eiropas datorprasmju sertifikāta apmācībām

Vidzemes attīstības aģentūras (VAA) īstenotā projekta „E-Vidzeme” gaitā 393 Vidzemes pašvaldību darbinieki un pedagogi visos sešos Vidzemes rajonos pieteikušies datorkursiem Eiropas datorprasmju sertifikāta (ECDL) saņemšanai.

 

Vislielākā interese par apmācībām ir Alūksnes un Valmieras rajonos – katrā no tiem apmācībām pieteikušies gandrīz 100 cilvēki: 99 interesenti Alūksnes rajonā un 97 – Valmieras rajonā. 59 anketas saņemtas no Valkas rajona. 56 – no Gulbenes rajona. Madonas un Cēsu rajonos apmācībās piedalīsies 41 interesents.

 

Patlaban tiek saskaņoti apmācību grafiki katrā rajonā, par ko informēsim vēlāk. Apmācības notiks laikā no marta līdz maijam.

 

Jau ziņots, ka 2006.gada pavasarī Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītajā projektā „E-Vidzeme” moderno tehnoloģiju lietošanā plānots apmācīt gandrīz 400 Vidzemes pedagogu un pašvaldību darbinieku. Savukārt 2007.gadā pedagogiem būs iespēja apgūt īpaši viņiem izveidotu apmācību programmu par moderno tehnoloģiju pielietošanu mācību procesa uzlabošanai.

 

Pērnā gada nogalē ir sākusies vairāk nekā 200 interneta pieslēgumu Vidzemes skolās un publiskajās bibliotēkās. Pirmās jaudīgo interneta pieslēgumu saņem Valmieras rajona iestādes – kopš pērnā gada decembra vidus pieslēgumu izmanto, piemēram, Kauguru pagasta Jāņa Endzelīna pamatskolas audzēkņi un pagasta bibliotēkas apmeklētāji. Darbojas arī par projekta finansējumu ierīkotie interneta pieslēgumu atbalsta centri rajonu padomēs. Jāpiebilst, ka visiem par projekta līdzekļiem ierīkotajiem pieslēgumiem līdz 2007.gada 31.augustam no projekta finansējuma tiks apmaksāta arī abonēšanas maksa. Par projekta līdzekļiem izglītojas arī informāciju tehnoloģiju speciālisti rajonos, kuri veic interneta pieslēgumu tīkla apkalpošanu un vajadzības gadījumā konsultē par interneta izmantošanas iespējām.

 

 

2005.gada sākumā VAA parakstīja līgumu par projekta „E-Vidzeme” īstenošanu Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes un Alūksnes rajonā. Projekta mērķis – nodrošināt līdzvērtīgu un kvalitatīvu iedzīvotāju un skolēnu piekļuvi interneta resursiem. Projekta kopējais finansējums ir 830 698 lati, ko veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda, valsts un pašvaldību finansējums.

 

Šis ir vienīgais tik liela mēroga Eiropas Savienības struktūrfondu finansēts projekts informāciju tehnoloģiju jomā, kas tiek īstenots vienā reģionā – Vidzemē.

 

“E-Vidzeme” turpina citos Vidzemes attīstības aģentūras jau īstenotajos projektos sākto informācijas sabiedrības veidošanu, lai modernās tehnoloģijas un pieslēgums internetam nebūtu tikai rajonu centru un lielāko pašvaldību privilēģija, bet arī attālākajās reģiona teritorijās būtu pieejamas gan resursi, gan zināšanas tā izmantošanai.

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Karaseva

Vidzemes attīstības aģentūras mediju speciāliste

Mob.t. 9538468

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv