Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 15.augusts   Vārda dienu svin: Zenta, Dzelde, Zelda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.janvāris  


Cēsu pilsētas dome un Vaives pagasta padome aicina pieteikties novada vēlēšanu komisijas locekļu kandidātus

22.janvarī Cēsu pilsētas domē uz pirmo kopsapulci sanāca jaunizveidojamā Cēsu novada - Cēsu pilsētas domes un Cēsu rajona Vaives pagasta padomes deputāti.

 

Kopsapulce rīkota ar mērķi vienoties par vēlēšanu komisijas izveidošanas kārtību. Sēdē izskatīti jautājumi par jaunizveidotā Cēsu novada vēlēšanas komisijas locekļu skaitu, kandidātu pieteikšanās termiņu, izsludināšanas kārtību un kandidātu sarakstu iesniegšanas vietu.

 

Abu pašvaldību deputāti vienojās, ka kandidātu pieteikšanās vēlēšanu komisijai noris līdz š.g.28.janvārim plkst.17.00 Cēsu pilsētas domē Iedzīvotāju apkalpošanas centrā vai Vaives pagasta padomē, personīgi iesniedzot pieteikumu.

 

Katram pretendentam iesniegums par pieteikšanos jāiesniedz personīgi. Pieteikšanās veidlapa pieejama:

 

Kopsapulcē apstiprināja, ka jaunizveidotā novada vēlēšanu komisiju veidos deviņi locekļi. Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir noteikusi, ka vēlēšanu komisiju drīkst veidot septiņu līdz piecpadsmit locekļu skaitā. Līdz šim Vaives pagastā un Cēsu pilsētā vēlēšanu komisiju veidoja septiņi locekļi.

 

Otrā kopsapulce deputātiem notiks š.g.29.janvārī. Jāpiemin, ka iecirkņu skaitu nosaka balstoties uz iedzīvotāju skaita administratīvajā teritorijā. Cēsīs saglabās četrus, savukārt Vaivē - vienu vēlēšanu iecirkni.

 

Par iesniegtajiem priekšlikumiem nākamajā kopsapulcē ziņos katras pašvaldības izvirzīts pārstāvis - Cēsu pilsētas domes Administratīvās nodaļas vadītājas p.i. Dace Baltiņa un Vaives pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Zaļaiskalna.

 

2008.gada 31.decembrī ir stājies spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums. Saskaņā ar likuma pārejas noteikumu 22.punktu, lai nodrošinātu 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanas tajos novados, kuros nav pabeigta novadu izveidošana, pašvaldībām apvienojoties, saskaņā ar administratīvi teritoriālo iedalījumu, līdz  2009.gada 31.janvārim vietējo pašvaldību domes (padomes) sasauc attiecīgo vietējo pašvaldību deputātu kopsapulci, kas ievēlē novada vēlēšanu komisiju.

 

Vairāk informācijas www.cvk.lv

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv