Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 23.janvāris  


Cēsu novada sociālajam dienestam 5 gadi

Cēsu novada sociālajam dienestam 5 gadi

 

1.februārī apritēs 5 gadi, kopš darbību ir uzsākusi Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests”.

 

Sākotnēji Cēsīs sociālo palīdzību organizēja 1993. gadā izveidotā Cēsu pilsētas domes Sociālā nodaļa, kas bija viena no pilsētas domes struktūrvienībām. 2007. gada 1. februārī durvis vēra Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra”, kas vēlāk pārtapa par Cēsu novada pašvaldības aģentūru „Sociālais dienests”, apvienojoties ar Vaives pagasta sociālo nodaļu.

Aģentūra savas 5 gadu pastāvēšanas laikā ir īstenojusi vairākas idejas, projektus un aktivitātes sociālajā jomā. Nu jau par tradīciju ir kļuvuši Aģentūras rīkotie Ģimenes dienas svētki katru gadu maijā. Piecos darba gados Aģentūra ir izveidojusi labdarības virtuves pakalpojumu, izsniedzot siltas pusdienas mazturīgajiem Cēsu novada iedzīvotājiem, aprūpes mājās pakalpojumu kā arī HIV/AIDS atkarību profilakses kabinetu. Ar LR Bērnu un ģimeņu lietu ministrijas atbalstu tika īstenots projekts „Caur rotaļu uz veselību”.

Realizēts projekts „Personiskais asistents”, kura ietvaros invalīdiem ar redzes traucējumiem tika nodrošināti personiskie asistenti. Renovēta sociālā dzīvojamā māja Caunas ielā 8. Jaunākais realizētais projekts ir pagājušajā gadā izveidotais Invalīdu habilitācijas – dienas centrs, savukārt gada nogalē sadarbībā ar Igaunijas un Zviedrijas partneriem tika uzsākta dalība projektā „Innocare”, kas nodrošinās inovatīvu risinājumu ieviešanu mājas aprūpē.

AS „Latvenergo” Elektrības norēķinu karšu un ES pārtikas paku izsniegšana Cēsu novada sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem ir dažas no aktivitātēm, ko Cēsu novadā organizē aģentūra.

Šo gadu laikā ir izveidota cieša sadarbība ar Cēsu novadā esošajām nevalstiskajām organizācijām, realizēti kopēji projekti.

Aģentūru vairakkārt pieredzes apmaiņā apmeklējušas ukraiņu, baltkrievu, Polijas, Vācijas, Lietuvas un citu valstu, kā arī Latvijas pilsētu delegācijas.

 

Ikdienā aģentūra organizē sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu Cēsu novada iedzīvotājiem, sniedz palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā, aģentūras valdījumā nodots pašvaldības dzīvojamais fonds. Sociālās palīdzības ietvaros tiek piešķirti 9 veidu pabalsti, tostarp dzīvokļa pabalsts, garantētā minimālā ienākuma (GMI) nodrošinājuma pabalsts, pabalsts audžuģimenēm, brīvpusdienas skolēniem, u.c. Aģentūra organizē naktspatversmes un Cēsu sabiedriskās pirts darbību Cēsīs, sniedz pašvaldības palīdzību, izīrējot dzīvojamo telpu.

 

Kopš Aģentūras darbības sākuma sniegto pabalstu apjoms, kā arī apmeklētāju un klientu skaits ir būtiski pieaudzis.Kopējais Aģentūras izsniegto pabalstu apjoms, salīdzinot ar 2007.gadu, pieaudzis vairāk kā 6 reizes, savukārt, pabalstos izmaksātā summa no 59 026 latiem 2007. gadā pieaugusi līdz 283 622 latiem 2011. gadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte
Cēsu novada
pašvaldības aģentūra
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste

Tālrunis: 64127749

E-pasts: ance.saulite@dome.cesis.lv
 
 


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv