Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 19.janvāris   Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 23.februāris  


Cēsis gūst pieredzi festivālu organizēšanā Atēnās

23.02.2007. Nr.2-23/

 

 

 

Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” direktore Jolanta Sausiņa no 14. līdz 17.februārim piedalījās Starptautiskās festivālu asociācijas IFEA Eiropas gadskārtējā konferencē „Izaugsmes māksla: festivālu un pasākumu dzīves cikli”, kas vienkopus pulcēja ap 250 nozares profesionāļus un pārstāvjus no 40 pasaules valstīm. Lekcijās un diskusijās iegūtas vērtīgas atziņas un idejas, kā attīstīt festivālu un pasākumu tradīcijas arī Cēsīs.   

 

Konferencē tika pārrunātas kopīgās pasaules tendences festivālu un pasākumu organizēšanas jomā un uzsvērta festivālu nozīmīgā loma pilsētas ekonomiskajā attīstībā un tūristu piesaistē. Kā aktuāla un nozīmīga nozares tendence tika minēta mūsdienu kultūras baudītāju pieprasījums pēc pasākumiem ar augstu pievienoto vērtību, kas sniedz spēcīgu emocionālo pārdzīvojumu.  

 

Konferencē tika apzinātas arī šodienas problēmas festivālu organizēšanā. Viena no tām ir saistīta ar pašvaldību lomu festivālu tradīciju attīstīšanā pilsētās. Proti, tās ir ieinteresētas pasākumu un festivālu norisē, taču ne vienmēr ir gatavas ieguldīt nepieciešamos resursus profesionālās mākslas attīstībā vietējā līmenī, lai veicinātu reģiona konkurētspēju un sagatavotu profesionālās mākslas infrastruktūru. Bet tieši vietējiem radošo nozaru pārstāvjiem ir liela nozīme festivālu veiksmīgā norisē. Bez tam mūsdienu aktīvajā informācijas sabiedrībā, kur cilvēkiem pašiem ir gandrīz neierobežota pieeja jebkāda veida informācijai, valsts un pilsētu vadība nespēj tik ātri iet līdzi laikam un nodrošināt sabiedrībai tās pieprasīto informāciju nepieciešamajā kvantitātē un kvalitātē.

 

Tāpat jāmin atšķirība, kāda pastāv festivālu organizēšanas jomā attīstītajās un attīstības valstīs. Diemžēl jāatzīst, ka jaunās valstis vēl nav tik konkurētspējīgas kā attīstītās valstis, kur cilvēki daudz labprātāk pēc brīvprātības principa un ar lielāku entuziasmu iesaistās pasākumu organizēšanā un kur vērienīgu festivālu tradīcijas ir krietni vairāk attīstītas. Tajā pašā laikā J.Sausiņa atzīst, ka tas ir tikai attieksmes jautājums: „Tradīciju trūkumu var definēt vai nu kā problēmu vai gluži pretēji – kā lielisku iespēju aizsākt jaunu un oriģinālu pasākumu tradīcijas, kas turpmāk veidos spilgtu pilsētas vēsturi.”

 

Kā vēl viena nozīmīga problēma konferencē tika aktualizēts jautājums par nepietiekami veiktajiem sociāldemogrāfiskajiem pētījumiem, piemēram, dažādu sociālo un kultūras aspektu un tehnoloģiju attīstības ietekmi uz kultūras patēriņu, kas ietekmē arī sabiedrības prasības attiecībā uz festivāliem un pasākumiem. 

 

„Konference bija lieliska iespēja iepazīsties ar kreatīviem cilvēkiem, gūt ierosmes pasākumu un festivālu organizēšanā Latvijā, kur festivālu tradīcijas ir vēl tikai attīstības stadijā. Tajā pašā laikā konference nostiprināja pārliecību, ka Latvija festivālu un pasākumu organizēšanas jomā iet līdzi laikam pareizajā virzienā,” par konferences ieguvumiem saka J. Sausiņa.

 

„Pasaule ir neparedzama. Festivāliem ir savi dzīves cikli. Cilvēki mainās, pilsētas mainās, vecie priekšstati vairs nedarbojas. Šajā pārmaiņu vidē neviens nevar sevi saukt par ekspertu. Bet daloties domās, idejās un faktos, mēs varam attīstīt savas eksperta zināšanas. Jo daudz kas joprojām ir paveicams, lai padarītu cilvēku dzīvi par svētkiem,” konferences dalībniekus uzrunāja IFEA Europe priekšsēdētājs Allan Xenius Grige.    

 

Nākamā IFEA Europe konference paredzēta Reikjavīkā Islandē 2008.gadā no 27. līdz 29.februārim. Tās tēma būs „Veicinot kreativitāti: kontrasts – izaicinājums – pārmaiņas”. IFEA Europe ir viena no svarīgākajiem pasaules kultūras tīkliem, kas apvieno festivālu un pasākumu nozares profesionāļus.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv