Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.februāris  


Cēsīs apgaismojums saglabāsies

Lai ekonomētu pašvaldības līdzekļus, Cēsīs no 1.marta tiks mainīts ielu apgaismojuma režīms.

 

Paaugstinoties elektrības tarifam 2008.gadā, pagājušā gada nogales un šī gada ziemas mēnešos Cēsīs būtiski bija palielinājusies maksa par ielu apgaismošanu. Cēsu pilsētas domes Komunālās nodaļas vadītājs Igors Mercs informēja, ka ar pilsētas ielu apgaismojuma uzturētājiem SIA „Spriegums” apspriests optimālākais elektrības taupīšanas veids, un nolemts vairākās pilsētas ielās samazināt apgaismojumu, izslēdzot katru otro laternu. Šāda optimizācija iespējama tajās ielās, kur pēdējo gadu laikā uzstādītas vairāk kā 600 jaunas laternas, un to sistēma pieļauj pārslēgšanu. Savukārt pārējās ielās apgaismes laternām vecās armatūras tiks nomainītas ar jaunām, kuras nokomplektēs ar mazākas jaudas un labākas gaismas atdeves nātrija tipa spuldzēm. Tādejādi plānots samazināt elektrības patēriņu par vismaz 10%.  

 

Apgaismojums netiks mainīts ielu krustojumos, pie skolām un gājēju pārejām, kā arī vietās, kur drošības apsvērumu dēļ ir nepieciešams intensīvs apgaismojums. „Tieši drošības apsvērumu dēļ nolēmām apgaismojumu neizslēgt nakts stundās. Domāju, ka nav droši un lietderīgi kaut uz brīdi atstāt pilsētu pilnīgā tumsā,” uzskata domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs.

Jauno apgaismojuma laternu pārslēgšanu taupības režīmā plānots pabeigt jau līdz 1.martam, bet veco laternu armatūru nomaiņa tiks veikta pakāpeniski. Darbi tiks veikti plānotā budžeta ietvaros. Apgaismes ķermeņi netiks mainīti ielās, kurās tuvākajā laikā plānots veikt ielu rekonstrukciju, kas paredz jaunu ielu apgaismojuma izbūvi.

 

Jau minēts, ka Cēsu pilsētas dome 2008.gadā rekonstruējusi un izbūvējusi 362 jaunus apgaismes balstus par Ls 535 000. Tuvāko trīs gadu laikā paredzēts rekonstruēt vairākas pilsētas ielas par kopējo summu 3,6 milj. latu, izbūvējot jaunu un rekonstruējot esošo apgaismojumu.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv