Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 23.marts  


Cēsīs norit Putnu dienas

Cēsis                                                                                                     2006.gada 24.martā

 

Informāciju sagatavoja Jana Velvele, Cēsu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Cēsīs sākas Putnu dienas

 

23.martā Cēsīs sākas Putnu dienas. Tās norisināsies līdz aprīļa beigām, kad, kā uzskata ornitologi, lielākais vairums putnu jau ir atgriezušies un izvēlējušies savas mājvietas. Putnu dienu laikā ir paredzētas dažādas aktivitātes: putnu būrīšu izgatavošana un izlikšana pilsētas kokos, konkurss skolu komandām par putniem, instalāciju izgatavošana par tēmu „Putni” un saruna ar ornitologiem  par putnu sugām, kuras labprāt mīt Cēsīs un tās apkārtnē.

 

Putnu mājvietu - būrīšu izvietošana pilsētas zaļajā zonā ir tradicionāls pasākums. Lai arī citus gadus vairākumu izgatavoja skolēni savās darbmācības stundās, šogad akcents tiek likts uz individuālo iniciatīvu, kad ikvienam iedzīvotājam ir iespēja uztaisīt savu putnu būri un nogādāt to pilsētas domē izvietošanai pilsētas parkos, svēros un dārzos.

 

Pieņemot, ka putnu būrīšu taisīšana ir puišu ziņā, tad meitenēm organizatori piedāvā piedalīties Lieldienu svētku noformējuma izgatavošanā. Ikviens, protams, arī zēni, ir aicināts veidot instalācijas - telpiskus objektus vidē, kuri greznos pilsētas centru Lieldienu laikā. Tēmas nosaukums ir „Putni”, līdz ar to dalībnieki ir aicināti taisīt pret laika apstākļiem izturīgus kokos karināmus putnus, ligzdas vai olas. Izgatavotos darbus gaidīs Cēsu kultūras centrs, kurš atbildīgs par Lieldienu pasākumu rīkošanu pilsētā.

 

Noslēguma pasākums iecerēts 5.maijā, kad visa rajona skolu komandas pulcēsies Bērnu jauniešu interešu centrā uz konkursu.  Cēsu biologi kā katru gadu ir sarūpējuši ar  putnu tēmu saistītus jautājumus. Konkursā iecerētās aktivitātes: olu pazīšana, putni folklorā, dažādi teorētiskie testi, putnu un to dziesmu atpazīšana, utml. Tiek aicinātas piedalīties 8.klašu skolēnu komandas no visām rajona skolām.  5. maija plkst. 14.00 visi putnu dienu dalībnieki tiek aicināti Cēsu pilsētas  domes zālē uz diskusiju ar ornitologiem. Putnu dienu organizatoriem padomā ir pārsteigumu balvas, kuras tad arī saņems čaklākie Putnu dienu dalībnieki.

 

Izgatavotos putnu būrīšus  lūdzam nogādāt Cēsu pilsētas domes komunālajā nodaļā  104. kabinetā, bet instalācijas – Lieldienu rotājumus  Cēsu kultūras centrā līdz 12. aprīlim. 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv