Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 23.marts  


Neatkarīgā pētījumā atzinīgi novērtēta Cēsu pašvaldības Sociālā aģentūra

Pētījumā izvērtēti vairāki kritēriji, kas raksturo sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniedzēju darba kvalitāti, kā rezultātā arī salīdzināti vairāki sociālo pakalpojumu un palīdzības sniedzēji Vidzemē. Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” šajā pētījumā atzīta par vienu no kvalitatīvākajiem pakalpojumu sniedzējiem Vidzemes reģionā, izteikti pozitīvi novērtējot darbinieku attieksmi pret klientiem, darbu un attīstību nākotnē.

 

         

Aizvadītajā gadā Cēsu pašvaldības aģentūrā „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” (turpmāk Aģentūra) Vidzemes augstskolas studente veica pētījumu par sociālo dienestu darbībām kvalitātes nodrošināšanai ar mērķi izpētīt Vidzemē sniegto sociālo pakalpojumu kvalitāti gan no klientu, gan organizāciju pārstāvju viedokļa. Rezultātā tika noskaidrots, ka Aģentūras klienti ir ļoti apmierināti ar esošajiem sociālajiem pakalpojumiem, to sniegšanas kvalitāti un savlaicīgumu. Arī Aģentūras darbību kopumā klienti novērtējuši kā labu un pat izcilu. Savukārt Aģentūras personālu klienti atzinuši kā zinošu, kompetentu, laipnu un pieklājīgu. Sociālā darba speciālisti apmeklētājiem likuši justies komfortabli un ērti, kā arī izturējušies vienlīdz taisnīgi pret visiem klientiem.

 

2007.gada 1.februāris uzskatāms par būtisku datumu Cēsu sociālā darba jomā, jo šajā dienā tika īstenots Cēsu pilsētas domes lēmums Sociālo nodaļu izveidot kā Aģentūru, juridisku institūciju, kas lielāko daļu lēmumu var pieņemt neatkarīgi no domes. Līdz ar to Aģentūras klienti pakalpojumus un palīdzību var saņemt ātrāk un ērtāk, jo lēmumu pieņemšanas ceļš šajā pašvaldības iestādē ir īsāks nekā iepriekš. Aģentūras darbības pirmsākumi meklējami 1993.gadā, kad sociālā palīdzība tika sniegta Cēsu pilsētas domes Sociālajā nodaļā. Sociālajā aģentūrā 2008.gadā strādāja 11 sociāla darba speciālisti un vidējais klientu skaits mēnesī 2008.gadā ir bijis 370.

 

Vairākus gadus sadarbībā ar citām organizācijām Cēsīs tiek realizēti dažādi projekti, lai uzlabotu un nodrošinātu plašāku sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu spektru. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu 2006.gada beigās tika pabeigta “Dienas centra pensijas vecuma personām” paplašināšana un “Rehabilitācijas centra bērniem ar funkcionālās attīstības traucējumiem” izveidošana, kas ļāvusi ievērojami pilnveidot sociālos pakalpojumu un izglītības pieejamību tieši bērniem ar īpašām vajadzībām. Attīstīti arī vairāki citi pakalpojumi, piemēram, nakts patversmes pakalpojums, mājas aprūpes birojs, aprūpētāju apmācība, personīgā asistenta pakalpojumi. Tikusi uzlabota arī Aģentūras darba vide, kas ļauj pilnvērtīgāk veikt sociālo darbu. Aģentūrā darbojas arī centrs ielu bērniem. Regulāri tiek organizētas arī dažādas akcijas, piemēram, akcija „Par labāku dzīvi” ar mērķi apzināt bezpajumtniecības problēmu pilsētā, tāpat arī akcija „Par dzīvokli bez parāda”, kuras laikā Cēsu pilsētas trūcīgajām ģimenēm ar bērniem bija iespējams mazināt dzīvokļa īres un komunālo maksājumu parādu summu. Pašlaik Aģentūra finansiāli atbalsta Zupas virtuves paplašināšanu trūcīgajiem cēsniekiem.

 

Lai noskaidrotu klientu apmierinātību, Aģentūrā katru gadu tiek veiktas klientu aptaujas, kas palīdz gūt atgriezenisko saiti no Aģentūras apmeklētājiem. Aģentūras darbinieki regulāri piedalās kvalifikācijas celšanas kursos, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu.

 

          Aģentūra mērķtiecīgi strādā pie sabiedrības informēšanas par pilsētā pieejamo sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem, izmantojot daudzpusīgu sabiedrisko attiecību instrumentus, piemēram, raksti pašvaldības laikrakstā, arī rajona laikrakstā, informācija par pasākumiem un jaunumiem internetā, bukleti, informācijas stends.

           

Aģentūras darbs atzinīgi novērtēts ne tikai šajā pētījumā, bet arī valsts mērogā - 2008.gadā Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” saņēma Labklājības ministrijas atzinību par sasniegumiem sociālajā jomā.

 

          Arī nākotnē ir plānoti pasākumi Aģentūras darbības uzlabošanai, kā arī finansējuma piesaistīšana jauniem projektiem darbības paplašināšanai un sociālo pakalpojumu pilnveidošanai.

 

Avots: Vidzemes augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes 2.kursa studentes B.Strauses gada projekts „Sociālo dienestu sniegto pakalpojumu kvalitāte”.

         

 

Informāciju sagatavoja

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību praktikante

Ilze Šleicere  

un

Pašvaldības aģentūras

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra”

Projektu vadītāja

Sabīne Ozoliņa

sabine.ozolina@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv