Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

















Top.LV

Latvijas Reitingi







2010.gada 23.marts  


Iedzīvotāji, esiet uzmanīgi, pērkot gāzi balonos!



 

Latvijā pēdējo mēnešu laikā vairākkārt notikušas balonu eksplozijas, kuru iemesls ir ar autogāzi pildītie un nepareizi pievienotie baloni. Arī Cēsu novadā gāzes balonu lietotāji vairākkārt griezušies pie SIA „Latvijas propāna gāzes” speciālistiem, ar sūdzībām, par „lētāk” nopirktajiem, ar autogāzi pildītajiem gāzes baloniem.

Pasliktinoties finansiālajai situācijai valstī un mēģinot ietaupīt, gāzes lietotāji aizvien biežāk  meklē veidus kā neņemot vēra savu un citu drošību, lētāk iegādāties gāzi balonos, tādējādi apdraudot gāzes lietotāju veselību un dzīvību. Pildīt autogāzi balonos ir nelikumīgi un bīstami. Nereti ir arī gadījumi, kad negodīgi tirgotāji balonu nepiepilda pilnu, bet no patērētāja samaksu saņem kā par pilnu balonu. Tāpēc, mēģinot ietaupīt, pircēji nereti pat pārmaksā negodīgajiem tirgotājiem.

          Balona pildīšanas procesā sašķidrinātā gāze jāpiepilda tikai 85% no balona tilpuma. Ja sašķidrinātā gāze šķidrā stāvoklī aizpildīs pilnībā gāzes balonu, temperatūrai paaugstinoties, šķidrā gāze nesaspiedīsies un  spiediens turpinās pieaugt, kā rezultātā ir iespējama eksplozija. Tādēļ visi sadzīves gāzes baloni ir jāuzpilda ar speciālām iekārtām, vadoties pēc gāzes svara.

          SIA “Latvijas propāna gāze” nodarbojas ar gāzes balonu uzpildi, tirdzniecību,  un apmaiņu. Sadzīves lietošanai paredzētajos balonos tiek pildīts propāna – butāna sašķidrinatās gāzes maisījums. Iegādājoties balonu, pircējam tiek izsniegts garantijas talons un instrukcija, kā pareizi jāpievieno, jātransportē gāzes balons. Safasēto gāzi dažāda tilpuma balonos var iegādāties ikvienā novada pagastā. Šos balonus var atpazīt pēc ventīļa, kuram jābūt apvilktam ar termoplēvi (zaļā krāsā). SIA “Latvijas propāna gāze” ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodrošina diennakts bezmaksas avārijas izsaukumus saviem pārdotajiem gāzes baloniem. Avārijas dienesta tālr.: 80000404.

          Cēsu novadā SIA „Latvijas propāna gāze” gāzes balonus var iegādāties šādās tirdzniecības vietās:


  • SIA „Latvijas propāna gāze”, Valmieras iela 4, Cēsis
  • SIA „Lukoil Baltija R”, Valmieras iela 12, Cēsis
  • DUS „Latvijas Nafta”, Birzes iela 2, Cēsis
  • DUS „Latvijas Nafta”, Cēsis, Lapsu 36

SIA „Latvijas propāna gāze” Cēsīs veic bezmaksas gāzes balonu piegādi un pieslēgšanu gāzesplītij. Pasūtījumus pieņem T: 64127583; 28234396.

 

Informāciju sniedza:

SIA „Latvijas propāna gāze”

Vidzemes RP komercmenedžere Dace Grūbe

T: 28646650; e-pasts: grube@lpg.lv

 



Atpakaļ...



     Aktualitātes

     Pasākumi




     Ziņu arhīvs
 




















© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv