Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 23.marts  


Cēsīs viesi no sadraudzības pilsētām


 

Šonedēļ Cēsīs viesojas pārstāvji no Cēsu sadraudzības pilsētas Tireso, Zviedrijā un Ahimas, Vācijā.

 

Kopš 18.marta Cēsīs pieredzes apmaiņas vizītē uzturas bibliotēkas darbiniece Sāra Kirša (Sarah Kirsch) no Ahimas, kura iepazīstas ar Cēsu Centrālās bibliotēkas darbu, seko līdzi bibliotēkas ikdienas darbiem, apmeklē Cēsu izglītības iestāžu bibliotēkas un 22.martā apmeklēja Valmieras bibliotēku. Tāpat arī viese no Ahimas 24.martā piedalīsies Cēsu Centrālās bibliotēkas rīkotajās tikšanās ar prozaiķi, dramaturģi un dzejnieci Ingu Ābeli Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā un pašvaldības administrācijas zālē. Sāra Kirša Cēsīs uzturēsies līdz 25.martam.

 

Ceturtdien, 25.martā Cēsu novada pašvaldībā viesosies 25 attīstības plānotāji un speciālisti no Tireso pašvaldības, kuri iepazīsies ar attīstības plānošanas procesiem un projektiem Cēsu novada pašvaldībā, klātienē apskatīs attīstības ieceres pilsētā, kā arī apmeklēs Cēsu Viduslaiku pili. Speciālisti no Tireso ir ieinteresēti redzēt un uzzināt Cēsu kā vēsturiskas un uz attīstību vērstas pilsētas plānošanas specifiku un izaicinājumus, ar kādiem saskaras Cēsu kolēģi.

 

Cēsu pilsētas sadarbība ar Tireso uzsākās jau pirms 20 gadiem un līgums starp Cēsu un Tyreso pilsētām noslēgts 1991.gadā. Tas paredz sadarbību pieredzes apmaiņā pašvaldību administrēšanā, dabas aizsardzībā, izglītībā, medicīnā un kultūrā. Vairāki projekti realizēti sporta un izglītības jomās jaunatnei. Veiksmīgi turpinās abu pilsētu iedzīvotāju un baznīcu draudžu sadarbība. Tireso bija pirmā ārvalstu pilsēta, kas sniedza atbalstu Cēsīm laikā, kad Latvija bija tikko atguvusi neatkarību un vēl nebija skaidrs pašvaldību pārvaldības modelis.

 

Cēsu pilsētas un Ahimas sadarbība arī uzsākās pirms 20 gadiem un līgums starp abām pašvaldībām ir parakstīts 1992.gadā. Sadarbības galvenais virzītājspēks ir Ahimas - Cēsu Draudzības biedrība, kura darbojas gan Cēsīs, gan Ahimā. Biedrības jauniešu grupā ir visu Cēsu skolu skolēni. Abās sadraudzības pilsētās tiek rīkotas skolēnu nometnes. Aizvadītajos gados sadarbība risinājusies kultūras, izglītības un sporta jomās, veikti vairāki projekti arī sociālajā jomā.

 

Jau ziņots, ka Cēsu novada pašvaldība gan Ahimu, gan Tireso ir iesaistījusi starptautiskā, Eiropas Savienības apmaksātā pašvaldību sadarbības projektā, kas paredz savstarpēju speciālistu tikšanos, seminārus un pieredzes apmaiņas braucienus. Pirmais projekta ietvaros paredzētais Cēsu novada pašvaldības speciālistu brauciens uz Tireso notiks šī gada maijā, bet uz Ahimu – jūnijā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

e-pasts ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv