Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 23.marts  


Cēsu jauniešu teātra trupa rādījusi iestudējumu par mūziķi Mārtiņu Freimani

Cēsu novada bērnu un jauniešu teātra trupa - projekts „Mums ir ko teikt”, kas ir veidots no dažāda vecuma iepriekš savstarpēji nepazīstamiem bērniem un jauniešiem, bez iepriekšējas pieredzes teātra mākslā, iestudējusi teātra izrādi „Putni” par dzīves gudrībām un mācībām, ko sniedz viena radoša cilvēka - mūziķa Mārtiņa Freimaņa, dzīve un radītā daiļrade.

 Teātra trupas režisore Inese Lāce saka: „Mārtiņa straujā un krāsainā dzīve ir bijusi gana bagāta, lai smeltu to labāko un bagātinātu ikvienu no mums. Viņš rakstīja dzeju, dziedāja, rūpējās par dzīvniekiem un daudziem no mums radīja pozitīvus mirkļus. Muzikālā, jautrā un kustīgā izrādē ikvienam tās skatītājam būs izvēle aizgūt to, ko paši uzskatām par pieņemamu.”

 Četras izrādes uz skatuvēm Cēsīs, Vidzemē un Rīgā varēs redzēt sākot no piektdienas, 23.marta.   

 Pirms uzsākt izrāžu iestudēšanu, trupas dalībniekus izglītoja un apmācīja profesionāli mākslas terapeiti, publiskās runas eksperts, scenogrāfs un psihoterapeits, tādejādi attīstot projekta dalībnieku savstarpējo komunikāciju, atklātu jaunus talantus un mērķus, lai veicinātu viņu izaugsmi.

Viens no projekta „Mums ir ko teikt” mērķiem ir veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību, novērstu līdzekļu trūkumu personības un talantu attīstībai, mazinātu neiecietību un diskrimināciju, kā arī vienveidīgu brīvā laika pavadīšanu.

 Projektu realizē biedrība Cēsinieku klubs, to finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Projekta partneri ir Latvijas Mākslas terapijas asociācija, Latvijas Teātra darbinieku savienība un Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests”.  

 Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Cēsinieku klubs ir realizējis vairākus jauniešu projektus, piemēram, aktualizējot jauniešu aizplūšanu no mazpilsētām ar projektiem Keep our brains at home vai organizējot sarunu seriālus Vienas profesijas dažādas sejas, kā ietvaros nozaru speciālisti vidusskolu jauniešus informē par pārstāvētās profesijas specifiku, iespējām un trūkumiem. Klubs pasniedz balvu cēsniekam, kurš pēc studijām vai darba gaitām ārpus dzimtās pilsētas turpina karjeru Cēsīs.

 

Izrāžu „Putni” norises laiki:

23. martā plkst. 09:50 Cēsu pilsētas pamatskolas aktu zālē

23. martā plkst. 12.00 Raiskuma speciālā internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā
26.martā plkst. 12.30 Liepas pagasta kultūras namā
27.martā plkst. 13:55 Lastādijas internātpamatskolā (Maskavas iela 178, Rīgā)

 

Papildus informācija:

Elīna Sokolova-Luca

Projekta „Mums ir ko teikt!” vadītāja

Mob.tālr. 28698121

e-pasts: elina.sokolova@hotmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv