Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.aprīlis  


Cēsīs jauna automašīnu stāvēšanas kārtība

Šodien, 23.aprīlī Cēsīs sāk darboties jauna automašīnu novietošanas kārtība Vaļņu, Kases un Rīgas ielā, kas paredz ierobežotu automašīnu stāvēšanas laiku.

 

Jau ziņots, ka, lai veicinātu vecpilsētas veikalu un iestāžu pieejamību, tādejādi atbalstot uzņēmējdarbības attīstīšanos, Cēsu pilsētas domes Transporta kustības organizācijas komisija 15.aprīļa sēdē lēma Cēsu vecpilsētā un tai pieguļošajā Vaļņu ielā izveidot bezmaksas stāvvietas ar laika ierobežojumu.

Vaļņu ielā no Gaujas līdz Pļavas ielai noteikts stāvēšanas laiks līdz stundai, bet Kases un Rīgas ielā no Kases ielas līdz Rožu laukumam stāvēšanas ilgums noteikts līdz 30 minūtēm. To regulēs ceļa zīme "Stāvvieta" ar papildzīmi "Stāvēšanas ilgums". Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vadītājam, kurš novietojis automobili ar šo zīmi apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā. Par šo kārtību informēs papildplāksnītes pie ceļazīmēm.

 

„Automašīnas novietošanas sākuma laiku var norādīt to uzrakstot uz papīra lapiņas un novietojot automašīnā redzamā vietā. Var izmantot arī citus līdzekļus, kā, piemēram, speciālus papīra pulksteņus. Galvenais, lai ir redzams automašīnas novietošanas sākuma laiks. Ja šis noteikums netiek ievērots, policijai ir tiesības uzlikt sodu 20 latu apmērā,” skaidro Cēsu pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis. „Pirmajās jaunās stāvēšanas kārtības dienās ņemsim vērā, ka autovadītāji vēl nebūs raduši pie šīs kārtības, tāpēc būsim saprotoši un tikai brīdināsim pārkāpējus. Tomēr ar laiku sagaidām, ka autovadītāji ievēros noteikumus un pieradīs, ka automašīnā jābūt papīra lapiņām, kur stāvēšanas sākumu,” piebilst Sviķis.

 

Bezmakasas autostāvvietu izveidošanu Cēsu vecpilsētas galvenajā ielā un tai pieguļošajā Vaļņu ielā pieņemts, lai radītu ērtākus apstākļus vecpilsētas veikalu un iestāžu apmeklēšanai. Laika ierobežojums noteikts tāpēc, lai pilsētas apmeklētāji vai vecpilsētā strādājošie nenovietotu automašīnas uz visu dienu, tādejādi nedodot iespēju apstāties tiem, kam īslaicīgi jāapmeklē aptieka, pasts vai veikals.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv