Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.aprīlis  


Apstiprina „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kultūras pasākumu programmu

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

Cēsis

2009. gada 23. aprīlis

 

Apstiprina „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kultūras pasākumu programmu

 

 22.aprīlī Cēsīs notika Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 Vidzemes Konsultatīvās padomes sanāksme, kurā tika akceptēta plānoto kultūras pasākumu programmu 2014. gadam.

 

Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” otrās kārtas sagatavošanas darba grupa klātesošos iepazīstināja ar kultūras pasākumu programmu 2014. gadam. Kultūras pasākumu programmas izstrādes vadītājs Juris Žagars pauda, ka ikvienas pilsētas projektā ir apspēlētas inovatīvas idejas - mākslā, mūzikā, tradīcijās saistībā ar konkrētās pilsētas vēsturi un kultūrvidi, izceļot katras pilsētas vienreizīgumu un tās unikālās vērtības, kas ir interesantas un saistošas ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas sabiedrībai. Mērķtiecīgi attīstot kultūras nozari, tiks sekmēta arī pilsētu ekonomiskā attīstība, padarot pievilcīgu dzīves vidi, aktivizējot esošos resursus un reģiona cilvēku potenciālu.

 

Plānots, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros pasākumi norisināsies visa gada garumā, noteiktā laika posmā katrai no pilsētām „pārvēršoties” par mākslas telpu. „Mazs ir liels caur kultūru, mazu pilsētu vieglāk ietīt kultūrā nekā lielu, un tā ir mazo pilsētu priekšrocība,” klātesošos uzrunāja Juris Žagars.

 

Pēc programmas prezentācijas Vidzemes Konsultatīvā padome jeb Vidzemes pilsētu pašvaldību vadītāji, apstiprināja kultūras pasākumu programmu 2014. gadam.

 

Jau ziņots, ka Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži, ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā.

 

Detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam jāiesniedz līdz 2009.gada 30.jūnijam. Septembrī notiks koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura pilsēta Latvijā - Cēsis, Rīga vai Liepāja iegūs titulu Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431; 29293195

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv