Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2019.gada 23.augusts   Vārda dienu svin: Vitālijs, Ralfs, Valgudis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 23.maijs  


Pieckārtējais pasaules čempions Artis Rasmanis atgriežas lielajā sportā

23.05.2007.

 

Pirms došanās uz Eiropas čempionātu motokrosā ar kvadracikliem pieckārtējais pasaules čempions motokrosā motocikliem ar blakusvāģi Artis Rasmanis ar preses konferenci 29.maijā plkst 12.00 Rātslaukumā, Rīgā paziņo par atgriešanos lielajā sportā. 

Šā gada pavasarī, uzsākot jauno sporta sezonu, Artis Rasmanis nodibinājis savu sporta komandu „Moto komanda 71”. Komanda izveidota, viņam pirmo reizi debitējot Eiropas čempionātā motokrosā ar kvadracikliem. Nosaukumu 71 A.Rasmanis izvēlējies, jo 1971. ir viņa dzimšanas gads un kā teica pats sportists, tas bija pirmais nemainīgais numurs, kuru viņš varējis izvēlēties savulaik startējot skioringa sacīkstēs.

 

Moto komanda 71 2007.gada sezonā startēs trīs čempionātos – Eiropas, Latvijas un Igaunijas.

Eiropas čempionāts notiks no 2.jūnija līdz 7.oktobrim, tajā būs pieci posmi. Sacensības notiks Vācijā (Bielstein un Rudersberg), Ungārijā (Nyaregyhaza), Latvijā (Ķegums) un Francijā (Castelnau de Levis).

Latvijas čempionāts jau ir sācies, tur notikuši divi posmi Ikšīlē un Aizputē. Latvijas čempionāta pirmais posms Ikšķilē Artis Rasmanim nebija tik veiksmīgs, jo ļoti dubļainajā trasē neizturēja  tehnika. Aizputē sportists abos braucienos izcīnīja pārliecinošu uzvaru, apsteidzot otrās vietas ieguvēju pirmajā braucienā par 1,5 minūtēm un otrajā braucienā par gandrīz par minūti.

Ir sācies arī Igaunijas čempionāts, tur aizvadīta viena sacīkste, kopvērtējumā šajā čempionātā Artis Rasmanis ieņem otro vietu.

 

Moto komanda 71 startē trīs motosporta veidos: skijoringā, ziemas motokrosā un motokrosā ar kvadracikliem. „Komandā mēs esam seši - četri sportisti un divi mehāniķi”, pastāstīja Artis Rasmanis, „pieaugušo grupā startēju es un Āris Freijs,  junioros brāļi Artūrs Bimbirulis ( 16.gadi) un Kristaps Bimbirulis (13 gadi). Mūsu komandas mehāniķi ir Mārtiņš Treikmanis un Edgars Mušperts.

 

Moto komandu 71 sponsorē: SEB Unilīzings, Rasmanis & Dankers, Valvoline

 

Atgriežoties vēsturē. Motokrosā motocikliem ar blakusvāģi savu līdzbraucēja karjeru ar spīdošu uzvaru sēriju vairāku gadu garumā A.Rasmanis noslēdza 2002.gadā. Lai arī starta līnija vairs nebija sportista ikdiena, viņš bieži bija klāt sacensībās un juta līdzi saviem bijušajiem konkurentiem. Domādams, ka lielajam sportam ir gatavs pielikt punktu, viņš maldījās. Artim miera nebija, uzzinot no igauņu kolēģa Ullara Polda par tolaik mazpazīstamo kvadraciklu, jau 2003.gada sezonā viņš izmēģināja savas spējas motokrosā ar kvadracikliem. Tālāk ieinteresējoties par šo jauno sporta veidu, Artis guva atsaucību no SEB Unilīzinga, kurš palīdzēja iegādāties sportistam kvadraciklu un ir vēl šodien ģenerālsponsors un uzticams atbalstītājs.

 

Preses konferencē žurnālistiem būs iespēja personīgi tikties ar Arti Rasmani, Moto komandu 71 un sponsoriem, uzdot interesējošos jautājumus personīgi, apskatīt sporta tehniku un saņemt līdzjutēju atribūtiku.

Konference notiek 29.maijā plkst. 12.00 Rīgā, Rāslaukumā pretim Melngalvju namam.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv