Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 23.maijs  


Cēsīs notiks forums par iespējamām maiņām vēlēšanu sistēmās

Piektdien, 23.maijā plkst. 10.00, Cēsu domes mazajā zālē, Raunas ielā 6, Vēlēšanu reformas biedrība rīkos forumu par iespējamām maiņām Latvijas pašvaldību un Saeimas vēlēšanu sistēmās.

Foruma galvenais mērķis būs iepazīstināt vēlētājus ar dažādām vēlēšanu sistēmām un to iespējamām konsekvencēm Latvijas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās.

Pēc 2009.gadā paredzētās novadu reformas, saglabājot esošo pašvaldību vēlēšanu sistēmu, daudziem pagastiem nebūs iespējams nodrošināt savu pārstāvniecību jaunajā novadā. Lai lauku cilvēki nebūtu atstumti no varas un nespējīgi ietekmēt politiskos procesus savā novadā, ir jāmaina pašvaldību vēlēšanu likums, kas nodrošinātu skaitliski atbilstošu un pārskatāmu pagastu un vēlētāju pārstāvniecību novadu padomēs.

Arī labi redzamā un augošā Latvijas vēlētāju neapmierinātība ar esošo politisko iekārtu ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šobrīd 217 567 vēlētāji ir iesnieguši Saeimā grozījumus Satversmē, kas atvieglotu vēlētāju tiesības rosināt Saeimas atlaišanu. Tomēr arvien biežāk izskan viedoklis, ka vēl svarīgāk par pirmstermiņa vēlēšanām ir uzlabot Saeimas vēlēšanu sistēmu.

Lai veicinātu lielāku politiķu atbildību pret vēlētājiem, Vēlēšanu reformas biedrība jau šobrīd iesaka mainīt Saeimas vēlēšanu likumu, nosakot, ka deputātu kandidāti drīkst kandidēt tikai vienā apgabalā.

Aicinām apmeklēt forumu un iesaistīties diskusijās par iespējām uzlabot Saeimas un pašvaldību vēlēšanu sistēmas!

Vēlēšanu reformas biedrība ir dibināta 2007. gada 31.maijā. Tā ir finansiāli un no politiskajām partijām neatkarīga. Biedrības darbībā iesaistās ne tikai politologi un vēlēšanu sistēmu eksperti, bet arī citi interesenti, kam rūp tas, kas notiek Latvijas politiskajos procesos. Plašāka informācija par biedrību atrodama mājas lapā www.velref.lv.


Indulis Bērziņš
Vēlēšanu reformas biedrības izpilddirektors
E-pasts: Indulis.Berzins@velref.lv
Tālr.: 29147111Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv