Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 23.maijs  


„Cēsis-Kino-Identitāte” atskatās uz pirmo posmu projektā

„Cēsis-Kino-Identitāte” atskatās uz pirmo posmu projektā

Mēs, jaunieši no iniciatīvas projekta „Cēsis-Kino-Identitāte” esam jau šo to paveikuši. Protams, bija gan smagas nopūtas, gan gandarījuma pilnas acis.

Pirms atklājām pirmo pasākumu, izveidojām nelielu video klipiņu, kurā tika atklāti daži pavedieni. Tā bija kā sava veida reklāma, lai jaunieši nebaidītos izdzirdot projekta nosaukumu. Pienāca laiks ”dot startu” un notika pirmais pasākums, kurā piedalījās ap 20 dalībnieku, ieskaitot mūs – organizatorus. Iepazināmies viens ar otru, kā arī ar kino vēsturi, apguvām ēnu teātra pamatus un uzzinājām visas profesijas kino jomā. To skaits ir visai iespaidīgs.

Arī otrais pasākums izdevās interesants, jo diskutējot uzzinājām jauniešu domas par latviešu kino. Patiesībā - dažiem tas liekas visai ”sekls” un garlaicīgs. Šo stereotipu mums izdodas lieliski lauzt, rīkojot filmu vakarus, kuri tiek regulāri apmeklēti.

Kad laika apstākļi kļuva patīkamāki, bija pienācis laiks pirmajai ekskursijai. Tas bija brauciens uz Rīgas Kinostudiju un "Cinevillu" Tukumā. Kinostudijā iejutāmies 18. gs princešu, karaļu, galma dāmu un citu varoņu ādās. "Cinevillā" mums meitenēm tika doti norādījumi pārtapt par vācu, bet puišiem par latviešu karaspēku. Interesanti, kāpēc gan tieši šāds iedalījums? Godīgi sakot, ar smiekliem, dziesmām un jautrību tika pieskandināta visa „Rīgas sargu” pilsētiņa.

Lai uzzinātu dažus svarīgus knifiņus filmēšanā un montāžā, apmeklējām lekciju Rīgā, augstskolā „RISEBA” . Pasniedzēja stāstītais bija ļoti noderīgs. Viņa dotā informācija mums lika aizdomāties un noteikti tiks izmantota arī turpmāk.

Kā organizatori regulāri tiekamies un kaļam jaunus plānus, apmaināmies ar idejām un diskutējam. Protams, mācāmies arī no kļūdām. Palīgs video montāžā mums ir Nawfel (brīvprātīgais no Francijas). Tieši pateicoties viņam un mūsu apņēmībai, video klipiņi top aizvien skatāmāki. Interese par mūsu projektu viennozīmīgi – ir. Esam snieguši intervijas, par mums rakstīts "Cēsu Vēstīs" un mūs var redzēt video materiālā, kurš tika filmēts Briselei. Par mums būs informācija pat Itālijā.

Neatņemama sastāvdaļa mūsu projekta „receptei” ir atbalstītāji un sponsori. Tapšanas periodā ir krekliņi ar mūsu projekta logo, ietverot tajā arī mūsu palīgus. Tagad gatavojamies Cēsnieku svētkiem un darāmā darba netrūkst.

Šis projekts ir traka ideja, bet tādi jau mēs - jaunieši esam. Ja arī Tu vēlies mums pievienoties, droši meklē mūs draugiem.lv lapā, twitterī vai raksti uz epastu. Video klipiņus vari noskatīties youtube.com. Joprojām laipni aicināti arī masu skatu dalībnieki ar saviem atmiņu stāstiem, emocijām un piedzīvoto.

Vēlies pielikt arī savu roku tam, lai Cēsīs atdzimtu kino? Tieši mums ir tā laime dzīvot „Latvijas Holivudā”, tad būsim lepni par to.

 

Monta Cielava

E-pasts: cesiskinoidentitate@inbox.lv

Papildus informācija: http://www.draugiem.lv/cesiskinoidentitate

Video: youtube.com (ievadot projekta nosaukumu)

twitter.com/CesisKinoAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv